Тренінг для керівників ЦПМСД

  • Дата проведення:
  • Місце проведення:
  • Вид заходу:
  • Компонент:
  • Субпроект:
  • Організатор:
Керівники закладів первинної меддопомоги вчилися фінансовому плануванню
 
Головні лікарі, економісти та головні бухгалтери закладів первинної медичної допомоги, що підписали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), на спеціальних тренінгах вчаться, як працювати після переходу на нову систему фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». 
 
Серія тренінгів на підтримку першого етапу впровадження реформи «Фінансово-економічні та юридичні засади господарювання надавача первинної медичної допомоги (ПМД)» відбуваються у рамках спільного проекту МОЗ зі Світовим банком «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та у партнерстві із Національною службою здоров’я та Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
 
Перші тренінги відбулися у Києві та Одесі. Експерти розповідали управлінським командам комунальних некомерційних закладів, як вирішувати юридичні, адміністративні, кадрові та фінансові питання. Детально розглянули зміни у веденні бухгалтерського обліку та звітності та особливості роботи з Національною службою здоров’я і Державною Казначейською службою у нових умовах.
 
Як відмітила одна з експертів тренінгу Олена Хитрова, уклавши договори з НСЗУ, заклади відтепер — отримувачі коштів, а не суб’єкти господарської діяльності. 
 
«Ми роз’яснюємо, які є варіанти роботи в рамках нової системи фінансування. Дуже важливо розвіяти страхи управлінських команд щодо нововведень та свого нового статусу. У старій системі головних лікарів та їхніх підлеглих серйозно карали за найменшу помилку, тому вони бояться зробити щось не так. Але, чим більше інформації учасники отримають під час тренінгу, тим легше їм буде переходити на нові правила роботи», — говорить юрист Харківської експертної групи підтримки медреформи, консультант Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Олена Хитрова. 
 
Тренери особливо наголошували на тому, що одних знань замало. Потрібно застосовувати їх на практиці і не боятися змін. 
 
«На тренінгу ми даємо ефективні інструменти, а чи застосовувати їх чи ні – це вибір і ваша відповідальність управлінських команд закладів охорони здоров’я. Ми розуміємо, що їм зараз дуже складно і доводиться багато чого змінювати і змінюватися самим. Раніше за керівників закладів, бухгалтерів багато що вирішували, а тепер вони мусять робити це самостійно. Але я впевнений: що б управлінські команди не робили, вони все одно робитимуть це краще, ніж це робили за них, – відмітив старший радник з питань фінансування системи охорони здоров’я, Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії» Максим Дуда.  
 
Наступний тренінг «Фінансово-економічні та юридичні засади господарювання надавача первинної медичної допомоги (ПМД)» відбудеть 28-30 серпня прийматиме місто Дніпро. 
 
«Ми плануємо провести ще низку тренінгів до кінця цього року. До участі запрошуватимемо управлінські команди тих закладів первинної медичної допомоги, які уклали договори з НСЗУ, і які дійсно хочуть щось змінювати. Нам важливо, щоб усі, хто потраплять на наші тренінги, рухались вперед, і рухали всю реформу. Чекаємо на історії успіху від закладів, керівники яких пройшли навчання», – прокоментувала консультант з розбудови організаційних спроможностей спільного проекту зі Світовим банком «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Алла Бойко. 
 
Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ