Робочий семінар з поточних питань початку реалізації Проекту

  • Компонент:
  • Субпроект:
  • Організатор:

Протягом 14-15 травня 2015 року в Києві відбувся семінар з питань реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». У програмі навчань тренінги для представників обласних управлінь охорони здоров’я з питань запровадження нового механізму фінансування медичних закладів, закупівель, фінансового управління, забезпечення ефективного функціонування системи громадського здоров’я, опрацювання планів заходів та функціональних можливостей інформаційної системи управління документообігом проекту та інші.

Відкриваючи сесію Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, назвав цей проект «локомотивом реформи» і закликав присутніх «із завзяттям та глибокою відповідальністю долучитися до його реалізації». Він також представив присутнім координатора проекту – досвідченого фахівця Маркіяна Дацишина.

«Ви дуже добре знаєте теперішній стан медицини в регіонах і розумієте, що ми розпочинаємо навіть не з нульової відмітки, а з мінуса», - зауважив Міністр. Він повідомив, що кошти, надані Світовим банком в рамках цього проекту не є обов’язковим платежем і будуть надаватися за результатами роботи. З огляду на це Олександр Квіташвілі закликав орієнтуватися на результат, а не захоплюватись процесом.

Координатор проектів Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Паоло Карло Беллі також наголосив, що цей проект розглядається як великий марафон, під час якого неможна зупинятися. «Нам дуже важливо, щоб команда була готова до його втілення», - підкреслив він.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець під час семінару повідомив, що оскільки це не грантовий проект, а надана позика, її сума може переглядатися відповідно до отриманих результатів.

Нагадаємо, реалізація проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» розрахована на п’ять років та має об’єм фінансування в 261 млн доларів США, з яких 214,73 млн надається Світовим банком. Проект має на меті розбудову медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг у 8 областях України, розвиток системи громадського здоров’я, інформатизацію медичної галузі, приведення нормативно-правових актів до кращих світових стандартів, проведення потужної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення тощо.

Прес-служба МОЗ України
 

Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ
Програма семінару Workshop agenda May 14-15 2015_vs4_31.pdf Workshop agenda May 14-15 2015_vs4_83.pdf

Фото