Дніпропетровщина активно впроваджує заходи з реалізації проекту Світового банку

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Дніпропетровська область - одна з найбільш економічно розвинених регіонів України і заслужено претендує на звання економічного локомотива України.

Вона має потужний промисловий потенціал, який характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії. Але, на жаль, стан здоров'я жителів Дніпропетровської області, як і України в цілому, можна оцінити незадовільним.

У структурі загальної смертності населення області протягом останніх 5 років перше місце стійко утримують серцево-судинні захворювання (64,0%). Тому, розвиток охорони здоров'я є і надалі залишатиметься пріоритетним напрямком у діяльності Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У травні місяці минулого року головою облдержадміністрації підписано субсидіарну угоду між Міністерством охорони здоров'я України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією щодо реалізації субпроекту "Підтримка реформування системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області" проекту Світового банку "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей".

Субпроект "Підтримка реформування системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області" реалізується за основними напрямками:

1. Забезпечення належної та рівної фізичної доступності первинної медичної допомоги.

Відкриття додаткових 64 амбулаторій: у м. Дніпро -
29 амбулаторій, у м. Кривому Розі - 35 амбулаторій шляхом приведення капітальних ремонтів і реконструкцій вільних приміщень, для створення амбулаторій сімейної медицини та оснащення їх необхідним обладнанням.

2. Покращення якості медичної допомоги на первинному рівні хворим на серцево-судинними захворюваннями.

Розширення мережі амбулаторій, оснащення їх обладнанням, необхідним в першу чергу для здійснення скринінгу і діагностики серцево-судинних і асоційованих з ними захворювань.

Департаментом охорони здоров'я спільно з прес-службою Дніпропетровської облдержадміністрації розпочато на постійній основі тематичну рубрику на обласний радіостанції (87,5 FM), яка  виходить в ефір щотижня. У передачах братимуть участь провідні фахівці лікувально-профілактичних закладів Дніпропетровської області з пропагандою ведення здорового способу життя.

3. Підвищення якості надання медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями на вторинному рівні шляхом  створення в трьох багатопрофільних лікувальних закладах відділень екстреної (невідкладної) допомоги та діагностичних відділень з відповідним проведенням реконструкцій існуючих приміщень, з оснащенням їх високоспеціалізованої медичної технікою, це: КЗ "Дніпропетровське клінічне об'єднання швидкої медичної допомоги" ДОР" м Дніпро, КЗ "Павлоградська міська
лікарня №4 "ДОР" м Павлоград, КЗ "Криворізької міської клінічної
лікарні №2" ДОР " м Кривий Ріг.

У зв’язку з чим 27 вересня 2016 року, Дніпропетровщина прийняла з візитом членівмісії Світового банку на чолі з керівником проекту "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" Фон Зао та консультантів групи консультативної підтримки Проекту МОЗ України.

Під час візиту проведено нараду з першим заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації, керівником групи управління субпроектом (ГУС) Дніпропетровської області Кужманом О.М. та членами ГУС Дніпропетровської області, де обговорено стан реалізації субпроекту  Дніпропетровської області, питання реконструкції та капітального ремонту об’єктів м. Дніпро та напрямки посилення взаємодії між первинним та вторинним рівнем надання медичної допомоги населенню області.

А також відбулась виїзна зустріч членів місії Світового банку з Криворізьким міським головою Вілкулом Ю.Г. та робочою групою по впровадженню субпроекту Світового банку на території міста Кривий Ріг. Відвідано 3 об’єкта,  які будуть підлягати реконструкції в рамках субпроекту, та взято участь в урочистому відкритті амбулаторії сімейної медицини  по вул. П.Мирного, 18.

Робочий візит пройшов у сприятливій атмосфері. Досягнуті результати з реалізації субпроекту "Підтримка реформування системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області" позитивно оцінено членами місії Світового банку, визначено напрямки для успішної подальшої співпраці. 

Фото