Робочий візит фахівців Світового банку до Дніпропетровської області

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

8 вересня 2015 року у Дніпропетровську з робочим візитом перебували фахівці проекту Світового банку, Міністерства охорони здоров’я України щодо реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». У цей день вони провели зустріч з керівництвом департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, із заступником голови ОДА О.М.Кужманом, робоче засідання групи управління субпроектом з керівниками територіальних органів охорони здоров’я, лікувальних закладів, завідувачем кафедри організації та управління охорони здоров’я ДДМА та керівником Регіонального офісу з питань впровадження реформ у Дніпропетровській області. Мета візиту – опрацювати практичні питання початку реалізації проекту, формування групи консультантів та його керівництва.

Проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» фінансується за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку та співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності жителів області майже в 65% випадків. Тому одна з пріоритетних цілей проекту - удосконалення профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових хвороб через зміцнення первинної медичної допомоги, удосконалення надання невідкладної медичної допомоги при цих захворюваннях шляхом створення відділень екстреної (невідкладної) допомоги у багатопрофільних лікарнях Дніпропетровська, Кривого Рога, Павлограда.

У травні 2015 року головою облдержадміністрації підписана субсидіарна угода між Міністерством охорони здоров'я України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією щодо реалізації субпроекту «Підтримка реформування системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області».

Для його реалізації видано два розпорядження щодо групи управління субпроекту та Комісії з відбору консультантів, товарів і робіт, а також проведено 3 протокольних засідання групи управління субпроекту.

Сума позики Світового Банку для Дніпропетровської області становить 40 млн доларів та сума співфінансування за рахунок місцевих бюджетів різних рівнів складає 15 млн доларів.

Керівник робочої групи Паоло Белли під час зустрічі виразив подяку обласній державній адміністрації за підтримку проекту та за проведену підготовчу роботу. На сьогодні вже розроблена проектно-кошторисна документація 11 лікарських амбулаторій міст Кривого Рогу та Дніпропетровська, а також проектно-кошторисна документація  3 відділень екстреної (невідкладної) допомоги багатопрофільних лікарень міст Дніпропетровська, Кривого Рогу та Павлограда, визначено перелік і потреба в їх обладнанні.

Дніпропетровські медики розповіли гостям про результати, досвід, здобуті під час проведення пілотного проекту з реформування галузі охорони здоров’я, та запевнили, що цей досвід буде сприяти успішній реалізації проекту.

Заступник голови ОДА О.М.Кужман, заступник Міністра охорони  здоров’я України В.В.Шафранський та керівник робочої групи Паоло Белли провели прес-конференцію для дніпропетровських журналістів, під час якої підкреслили, що проект Світового банку буде сприяти покращенню надання медичної допомоги мешканцям Дніпропетровської області, удосконаленню надання медичної допомоги при серцево-судинних захворюваннях.

Фото