Науково-практична конференція за участю провідних цитологів Європейського Союзу «Скринінг патології шийки матки – роль цитологічного дослідження»

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

В рамках реалізації субпроекту Світового Банку “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області” з метою покращення морфологічної діагностики патології шийки матки у жінок Львівської області 17 листопада 2015 року відбулась науково-практична конференція за участю провідних цитологів – представників Європейського Союзу «Скринінг патології шийки матки – роль цитологічного дослідження» в актовій залі  Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичний центру. Участь взяли понад 100 працівників медичної галузі Львівської області, серед яких гінекологи, онкологи, цитологи та інші зацікавлені спеціалісти.

Основними спікерами конференції були Dr. Anneke M.J. van Driel-Kulker Cytologist Rotterdam, the Netherlands та Mieke Bamelis Product Marager EMA Women’s Health Cancer Becton Dichmson. Також своїм досвідом поділилась лікар-цитолог Віннцького онкологічного диспансеру Демчук Алла Василівна.

У ході конференції фахівці мали змогу ознайомитися з статистичними даними захворюваності та охоплення цитологічним скринінгом у двох країнах ЄС: Нідерландах та Бельгії. Зокрема у Нідерландах впроваджена державна програма популяційного скринінгу патології шийки матки і рівень охоплення скринінгом досить високий. А рівень інвазивного раку (рак виявлений на найбільш пізніх стадіях) досить низький, але у той же час дуже великі витрати коштів на комунікацію та навчання персоналу техніці забору мазка.

Країна-сусід Бельгія використовує опортуністичний скринінг (лише при  звертанням жінки) і більше коштів витрачає на діагностику патології шийки матки у тих жінок, котрі прийшли на огляд.

Львівські фахівці ознайомилися з перевагами методу рідинної цитології/чутливістю та специфічністю методу, а також отримали детальний аналіз більш просунутих методів скринінгу патології шийки матки – діагностики папілома-вірусної інфекції та комбінованого цитологічно-вірусного методу. Метод повного автоматизованого скринінгу проаналізований з точки зору перспективи впровадження та вартості.

Розглядалось також питання вакцинації проти HPV,було проаналізовано її результати впродовж 5 років в Європі та вплив на структуру  цитологічних змін в ході скринінгу.

Системний підхід до скринінгу, висока якість мазка, значне (80%) охоплення скринінгом дає можливість запровадити 5-річний інтервал між скринінговими дослідженнями, що кардинально відмінно від вітчизняних рекомендацій (крок скринінгу в Україні – 3 роки). Це не лише дозволяє економіти кошти на діагностику та лікування, а також зберігає здоровя жінкам.

Фото