Розширення мережі медичних закладів для попередження у жінок онкологічних захворювань

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

29 січня 2016 року відбулось засідання Міжгалузевої робочої групи з реалізації субпроекту Світового банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», яку проводив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний. Відповідно до розпорядження голови ОДА, на засіданні також були присутні представники казначейської служби, департаментів фінансів та охорони здоров’я, голови депутатських  комісій з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

Присутні ознайомились з інноваційними підходами до скринінгу  раку грудної залози та раку шийки матки у рамках реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного із Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров’я України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Як зазначив Орест Тріль, заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру: “У більшості жінок слово «скринінг» викликає острах. А насправді тут все безпечно та зрозуміло. Це слово походить від англійського “screen”, що означає “сито”.Умедицині під скринінгом розуміють проведення простих і безпечних досліджень великих груп населення з метою виділення груп ризику розвитку тієї чи іншої патології, зокрема онкопатології.Метою скринінгу в даному проекті є виявлення жінок ризикової групи, що у майбутньому допоможе визначити наявність раку на ранній стадії.”

Реалізація субпроекту передбачає придбання медичного обладнання, комп’ютерної техніки та програмного продукту “Електронний реєстр жіночого населення Львівщини”, заохочення до обстеження жінок через залучення ЗМІ, а також навчання лікарів та іншого медичного персоналу інноваційним методам скринінгу.

“Важливим у даному субпроекті є заохочення жінок до проходження обстеження. Власне скринінг є одним із простих і безпечних способів дослідження, та виявлення онкопатології, сподіваємось, що масштабна промоційна кампанія, надасть можливість  покращити ситуацію в області” – зазначив Юрій Підлісний.

На завершення засідання Христина Пак, консультант з управління Субпроекту, поінформувала присутніх про хід реалізації Субпроекту. Зокрема було відзначено, що Львівська область є лідером серед 8-ми областей-учасниць Проекту. Станом на сьогодні з 9-ти тендерних закупівель підготовлено та погоджено у Світовому Банку документацію 6-ти, по 2-ох закупівлях вже визначено переможців. Очікується, перше встановлення обладнання та постачання медичних виробів очікується влітку 2016 року. З метою наближення послуг до населення та з метою зручності обстеження, прийнято рішення про утворення Міжрайонних скринінгових центрів у Львові, Червонограді, Стрию, Самборі та Дрогобичі, на базі існуючих онкологічних відділень.

 

З головними новинами та подіями про реалізацію субпроекту  «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» можна ознайомитись на сайті спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” http://wb.moz.gov.uaта на сайті департаменту охорони здоровя Львівської ОДА http://www.health-loda.gov.ua

  

Фото