Спільні практичні заходи МОЗ та проекту МБРР (Світовий Банк) щодо впровадження системи ДСГ (Львівська область)

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

23 червня 2016 року в Департаменті охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації відбулася робоча нарада «Спільні практичні заходи МОЗ та проекту МБРР (Світовий Банк) щодо впровадження системи ДСГ». Метою зустрічі було визначення рівня готовності закладів охорони здоров’я до початку роботи зі збору інформації щодо пролікованих хворих та структури витрат на функціонування стаціонарних відділень закладу. Модератором наради був Сергій Дяченко – заступник директора ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України». 
В нараді взяли участь: заступник директора ДОЗ ЛОДА Ірина Микичак, регіональний координатор з впровадження ДСГ Лілія Юхимів, головні лікарі, заступники з економічних питань, керівники відділу статистики від пілотних закладів охорони здоров’я Львівщини.
Значне збільшення витрат на охорону здоров’я викликало необхідність пошуку ефективних способів надання медичних послуг при менших витратах. У багатьох країнах контроль над цінами та витратами у сфері ОЗ відповідає міжнародному досвіду. 
Одним із рішень контролю над цінами та витратами є система ДСГ, як механізм управління витратами. 
Необхідно зауважити, що Львівщина приступила до реалізації нового компоненту проекту Світового Банку «Поліпшення здоров’я на службі людей». В рамках цього компоненту на прикладі 18 пілотних медичних закладів буде відпрацьовуватись нова модель фінансування, що базуватиметься на впровадженні системи діагностично-споріднених груп.
Оцінюючи переваги впровадження системи діагностично-споріднених груп, Сергій Дяченко зазначив, що вона дає можливість забезпечити економічну мотивацію роботи лікаря, покращити контроль якості надання медичної допомоги, провести порівняльний аналіз надання аналогічних послуг в різних медичних установах, обґрунтувати ефективність використання ресурсів та, в разі необхідності, доцільність їх перерозподілу. Було наведено перелік нормативних документів, що регламентує впровадження системи ДСГ в Україні, порівняльну таблицю рівня складності пролікованих випадків та основні вимоги СБ щодо підготовки Проекту з впровадження нового фінансового механізму.
Наприкінці зустрічі Сергій Дяченко відповів на запитання присутніх про відповідне навчання персоналу, особливості підготовки конкретних закладів охорони здоров’я до впровадження системи діагностично-споріднених груп, принципи формування моделі оплати медичних послуг та способи фінансування.
Прес-служба Департаменту охорони
здоров'я ЛОДА
тел. 276-23-60
locz@mail.lviv.ua

Матеріали наради можна знати за посиланням:

http://wb.moz.gov.ua/struktura-proektu/komponent-2_-tsentralni-komponenty/dsg/seminary-ta-robochi-narady.html?action=view&id=112

Фото