Майстер-клас з реконструктивної хірургії грудної залози

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На базі відділення реконструктивної хірургії Львівського регіонального онкологічного центру 24 червня 2016 було організовано регіональний майстер-клас з реконструктивної хірургії грудної залози, а також семінар «Реконструктивна маммопластика».

Учасники мали змогу ознайомитись із доповіддю про надання допомоги онкологічнимхворим Львівщини – Олега Дуди, заст. гол. лікаря Львівського онкологічного центру та доповіддю на тему «Актуальні питання реконструктивних операцій грудної залози» проф. Василя Храпача, д.мед.н. Київського національного медичного університету ім. Богомольця.

Храпач Василь Васильович д.м.н професор, президента клубу пластичних хірургів, який розпочинав свій шлях пластичного хірурга під наставництвом  Джанкарло Спаллоне у Римському університеті  «La Sapienza». (Більше інформації про лікаря - http://www.khrapach.com).

Лікування раку грудної залози передбачає складний вибір між радикальним оперативним втручанням, щоб максимально широко видалити пухлину, та хорошим естетичним результатом, щоб максимально зберегти об’єми тканини грудної залози.

Баланс між цими викликами краще вдається досягти при невеликих пухлинах, отже основа красивого результату після лікування – рання діагностика до початку лікування. Цю амбітну мету поставлено в основу Субпроекту «Онкопревенція» за підтримки Світового банку, а саме налагодження мамографічного скринінгу в області.

“В рамках проекту важливо не лише рано виявити пухлину, але й гарно пролікувати пацієнток. Виклик сучасного дня крім усунення раку - красива грудь. 

Тому нині приділяють багато уваги відновленню грудної залози після великих операцій на грудях

На жаль на сьогодні чимало первинно виявлених пухлин у грудях наших жінок не дають їм шансів на збереження хірургом-мамологом грудної залози, тому доводиться виконувати операцію мастектомію (повне видалення тканини грудної залози). Однак і в цьому випадку сучасні підходи до естетики виробили цілу наукову стратегію в хірургії грудей – онкопластичний напрямок в мамології.

Професор Храпач В.В. дав практичні настанови для мамологів із Західного регіону України про методику збереження шкіри для виконання віддалених реконструкцій грудної залози, адже фахово з точки зору пластичного підходу виконана мастектомія – передумова хорошого естетичного результату після відновлення об’єму залози.

Методи реконструкції грудної залози також обговорювалися в ході майстер-класу. Власне руками професора були виконані встановлення ескпандеру в тканини, що залишилися після мастектомії для подальшої заміни на об’ємний гелевий імлант, що імітуватиме повноцінну грудь.

  

Дуже важливою місією віддаленої реконструкції – досягнення симетрії між здоровою груддю та відновленою після реконструктивного втручання, тому професор наголосив на потребу симетризуючих хірургічних корекцій здорової груді і виконав встановлення імплантів у здорову грудну залозу.

Робота з рубцевими тканинами після попередніх оперативних радикальних втручань з приводу раку грудей, максимально ощадливе ставлення хірургів до шкіри грудних залоз, збереження анатомічних орієнтирів грудних залоз (субмамарної складки, яремної ямки, аксилярної анатомії та ін..), робота з штучними матеріалами (імпланти, експандери), принципи укривання штучних імплантів природніми тканинами (м’язеві та шкірно-м’язеві клапті) – в руках і поясненнях професора все виглядало віртуозно та максимально інформативно для фахівців-мамологів.

У майстер-класі прийняли участь провідні спеціалісти  в галузі онкології грудної залози Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької та Рівненської областей. З операційної проводилась пряма трансляція хірургічних втручань в конференц зал та лекційні аудиторії онкоцентрів західної України.

 

Тріль Орест Володимирович, онкохірург

заступник головного лікаря з медичної частини