На Львівщині впроваджують ефективні протиракові технології

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На Львівщині реалізовують субпроект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій», що покликаний покращити стан здоров’я  жіночого населення Львівської область у сфері протидії злоякісним новоутворенням. Про це та багато іншого сьогодні говорили на прес-конференції.  

                                  

Питання ранньої діагностики та попередження раку серед жінок в Україні стоїть дуже гостро. На жаль, дуже багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях, хвороба запущена і в результаті знижується ефективність лікування та одужання.

Сьогодні в Україні смертність від раку – на другому місці після серцево-судинних захворювань. На жаль, українські жінки дуже рідко проходять обстеження. Але хворобу можна попередити і вилікуватись, якщо регулярно обстежуватись і вчасно розпочати лікування.

Кошти для реалізації проекту виділяє Світовий банк. Загалом по всій Україні фінансування складає понад 214 млн доларів США. На Львівську область передбачено понад 10 млн доларів. Проект Світового банку в Україні розрахований на 5 років, на Львівщині – на два роки (2015-2017 рр.)

Консультант  з управління субпроектом Христина Пак наголошує, що рак виліковний, і жінки мають собі це часто говорити.

«Якщо ми як мами, як дружини, як доньки хочемо виконувати свою функцію, то ми повинні турбуватися про себе самих. Найголовніший наш меседж до жінок – ви повинні звертатися, ви повинні думати про своє здоров’я і піклуватися про нього. Напевно, серед нас немає таких людей, що не мають знайомих, для яких збирались кошти на лікування. Але якщо вчасно і регулярно проходити обстеження, то можна цього всього уникнути. 95% осіб, які вчасно звертаються, є вилікуваними завдяки зусиллям лікарів. У скринінговому центрі жінки зможуть зробити мамографію, УЗД, де можна буде більш детально дослідити стан здоров’я, проте первинний візит до гінеколога – це основа», – сказала Христина Пак.

Переглянути прес-конференцію можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=swMVr2SDTig

Фото