Науково-практичний семінар «Актуальні питання скринінгу раку шийки матки»

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

12 серпня 2016 року у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі відбувся науково-практичний семінар «Актуальні питання с              

З актуальною доповіддю про важливість скринінгу та актуальність вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) виступила головний лікар Лікарні ізраїльської онкології LISOD, професор Вінницька Алла Борисівна.

«Нажаль інфаркт – це "престижно", інсульт – "модно", а онкологія викликає у людей жах» - Вінницька Алла Борисівна.

Так, ефективність скринінгу доведено при онкології:

-         раку грудної залози (до 35 років – УЗД, після 35-37 років – мамографія)

-         раку шийки матки (цитологічне дослідження)

-         раку простати (після 45 років)

-         колоректального раку (після 50 років у жінок та чоловіків).

Ефективність лікування онкологічних захворювань на 85-100% залежить від їх раннього виявлення.

Саме на раннє виявлення онкологічних захворювань у здорових людей покликаний скринінг, адже при наявності симптомів, виявлення патологій – це рання діагностика.

Результатом скринінгу є зниження смертності від певного виду нозологій.

У рамках впровадження субпроекту «Онкопревенці та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» актуальним є скринінг раку грудної залози та раку шийки матки.

Рак молочної залози є найпоширенішим захворюванням жінок і головною причиною смертності від онкологічних захворювань. Самообстеження молочних залоз жінками є важливим, але його ефективність відносна. Тому слід пам’ятати, що клінічне обстеження молочних залоз ефективне шляхом ультразвукової діагностики (УЗД) до 35 років, а після 35-40 років - мамографія. Мамографічний скринінгом повинні займатись висококласні спеціалісти для найвищої ефективності.

Згідно з даними Інститут раку США, 98% жінок виліковуються при виявлення раку молочної залози на ранній стадії.

                                     

Всім жінкам після 21 року (або після початку статевого життя) необхідно щорічно проходити обстеження у гінеколога із цитологічним мазком – цитологічний скринінг.

В Ісландії та Фінляндії завдяки масовому, організованому і регулярному скринінг раку шийки матки за 20 років вдалось знизити смертність від раку шийки матки на 80% та 50% відповідно.

Цитологічний скринінг передбачає обстеження у гінеколога щорічно, якщо ж впродовж 3-ох років поспіль ПАП-тест не виявляє змін у клітинах шийки матки, то ПАП-тест проводять 1 раз на 2-3 роки до 65 річного віку. Після 65-років цитологічне дослідження можна не проводити, якщо попередні результати були негативні.

Сучасною наукою доведено зв’язок раку шийки матки із інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вакцинацію найкраще проводити дівчаткам до 16 років або до початку статевого життя, проте ефективність вакцинації доведено і жінкам, що вже інфіковані ВПЛ.

Також у програмі семінару Світлана Струк, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з онкогінекології розповіла про «Скринінг раку шийки матки у Львівській області та практичні кроки реалізації субпроекту «Онкопревенції та впровадження ефективних протипухлинних технологій».

Скринінг рятує життя!

Фото