Акція Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На Львівщині з 21 листопада по 2 грудня триватиме акція «Дні профілактики патології шийки матки та грудної залози у Львівській області. Раннє виявлення та впровадження ефективних протипухлинних технологій», під час якої всіх жінок Львівщини закликатимуть пройти обстеження у гінеколога та мамолога - про це говорили на прес-конференції Орест Тріль, зхаступник головного лікаря Львівського регіонального онкоцентру та Христина Пак консультант з управління субпроектом Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області.

На сьогодні в Україні смертність від раку займає друге місце після серцево-судинних захворювань. Починаючи з 1993 року, поширеність онкологічних захворювань у Львівській області поступово зростає.

За словами Ореста Тріля, заступника головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру (ЛДОРЛДЦ) рак грудної залози у 2015р. з вперше діагностованих (833 випадки) виявлено на І-ІІ стадії – 78%, ІІІ – 13,6%, IV - 6,1%. Не прожили одного року, з часу встановленого діагнозу 7,5% хворих (випадки, коли рак було виявлено на пізніх стадіях).

Щодо раку шийки матки, то вперше діагностовано 236 випадків: І-ІІ стадія – 85,3%, ІІІ – 8,2%, IV – 5,6%, не визначено стадію – 0,9%. Не прожили одного року, з часу встановленого діагнозу 16,1% хворих.

Уже за 9 міс 2016р. вперше встановлений рак грудної залози зафіксовано у 561 жінки (77% на І-ІІ стадії), рак шийки матки – 164 випадки (80% на І-ІІ стадії).

Загалом двома основними проблемами як для Львівської області, так і для України в цілому залишаються пізня діагностика та висока смертність від онкозахворювань, а також значна вартість та складність лікування при пізній стадії. Виникає необхідність використання повного арсеналу дороговартісних методів для комбінованого лікування (операція, хіміотерапія, променева терапія).

Щорічна акція сьогодні має особливість, оскільки проходить під егідою спільного зі Світовим банком проекту МОЗ Україна “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” субпроекту “Онкопревенція  та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області”.

По-перше, у рамках проекту вже підписано першу угоду на постачання медичного обладнання (апарат МРТ) із компанієюDiatechSA(Швейцарія) на суму понад 1,3 млн. дол. США. Вже в найближчий місяць буде підписано угоди на постачання УЗД апаратів, КТ та ОФЕКТ з КТ, обладнання для хірургії, мамографів.

По-друге, від сьогодні (21.11.2016) у ЗМІ розпочинається інформаційна кампанія, покликана привернути увагу жінок до їхнього здоров’я, щоб зробити за звичку щорічне обстеження. Вашій увазі запропонують демонстрацію відеоролика та аудіороликів, які були ретельно продумані медійниками та психологами з метою “достукатись” до кожної із нас. Ми багато часу приділяємо зовнішньому вигляду, побуту, злагоди у сім’ї, але без здоров’я усі наші рутинні справи нічого не варті.   

По-третє, 23 та 30 листопада у готелі “Супутник” у рамках Акції буде проведено науково-практичні медичні конференції для гінекологів (23 листопада) та радіологів (30 листопада).

По-четверте, лікарями Львівського регіонального онкологічного центру буде проведено ряд виїздів у районні лікарні Львівщини з метою обстеження та надання консультацій пацієнтам на місці, а також проведення семінарів із місцевими медичними працівниками. А саме:

Жовківський район – 22.11

Мостиський район – 24.11

Жидачівський район – 25.11

Старосамбірський район – 28.11

Городоцький район – 02.12

Не нехтуйте своїм здоров’ям! Своєчасне обстеження запорука здоровя!Присвятіть один день у році для того,щоб впевнитись у власному здоров’ї!

Повне відео прес-конференції тут https://www.youtube.com/watch?v=zsigGK1I31c