ІІІ сесія "Школи успішного медичного менеджера 2017"

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

День 1

Департамент охорони здоров’я вже втретє ініціював проведення «Школи успішного медичного менеджера – 2017» за підтримки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Співорганізатором заходу виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, проект U-LEAD, який сфокусований на впровадження реформ децентралізації в Україні.

Нагадаємо, що шляхом конкурсного відбору для участі у «Школі успішного медичного менеджера – 2017» (ШУММ-2017) взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я. Це головні лікарі та їх заступники обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій.

Третя сесія розпочала свою роботу 14 вересня на території реабілітаційного центру «Вернигора» (с.Модричі, Дрогобицький район).

«Ми продовжуємо наш креативний освітній проект: ШУММ-2017. Це наша завершальна третя сесія. І цього разу буде ще цікавіше, інтенсивніше та активніше, будуть і несподіванки. А головне ми запросили тренерів високого класу. Адже народження керівників нової якості - це неймовірно складний і водночас цікавий, творчий процесс», - відкрила Школу Ірина Микичак, директор Департаменту охорони здоров'я.

Справжнім сюрпризом від організаторів стали подаровані футболки всім учасникам з логотипом ШУММ-2017.

 

До привітань учасників Школи долучилися керівник групи консультантів субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христина Пак та радник з децентралізації у секторі охорони здоров’я західного хабу U-LEAD з Європою Галина Гречин: «Ми на порозі нових звершень, тому набувайте новий досвід та нові знання, вдало використовуйте їх у своїй роботі».

 

Впровадження реформ в галузі охорони здоров’я на прикладі Хорватії демонструвала консультант з питань фінансування охорони здоров’я та первинної медичної допомоги Тетяна Трупець. В Хорватії, країні з населенням 4,3 млн: 65 – лікарень, 2300 сімейних лікарів, 110 – лабораторій, 1200 – аптек, 1 – державна страхова установа. Видатки на охорону здоров’я становлять 722 доларів на душу населення, 7,8% ВВП витрачається на охорону здоров’я. «Нашими стратегічними пріоритетами є інформатизація та електронна охорона здоров’я, зміцнення та краще використання людських ресурсів, розбудова потенціалу управлінських навичок, реорганізація структури і функціонування ЗОЗ, сприяння якості, зміцнення профілактичних напрямків діяльності, збереження фінансової стабільності, співробітництво. Існує обов’язкове страхове покриття, яке забезпечується однією страховою компанією. Три тисячі медикаментів надається безкоштовно, тобто 95% ліків оплачується державою. З 4,3 млн населення, 3,5 млн – мають ще додаткове страхування».

 

Консультант з питань фінансування охорони здоров’я та первинної медичної допомоги детально зупинилася на контрактуванні та оплаті в охороні здоров’я, ролі сімейного лікаря, педіатра та центру медичної допомоги на первинному рівні. До речі, в Хорватії первинну медичну допомогу надають 30% державних та 70% приватних лікарів.

 

Лідерство як приклад надихання команди, Тетяна Трупець відтворила з учасниками Школи, поділивши їх на групи. Кожна команда визначала різницю між керівниками та лідерами. Окрім того, серед учасників відбувалось анкетування на предмет стилю лідерства та виконувались завдання щодо самооцінювання лідерства.

 

«Припасовуйте стиль до ситуації, а не навпаки. Дбайте про позитивне ставлення, мотивуйте працівників, винагороджуйте!», - завершила Тетяна Трупець.

Мистецтвом ведення переговорів та етикетом протоколу поділилась Наталія Шаленна, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасники Школи ознайомилися з основними правилами етикету ділового спілкування, правилами успішних переговорів, етапами переговорного процесу та правилами раціонального ведення дискусії.

Після проведених тренінгів відбулась вечірня дискусія "Якою буде лікарня в майбутньому (через 10 років)?" з модератором заходу Зоряною Черненко, доктором правових наук, доцентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» та НМУ ім. О.Богомольця.

Так в чудовому товаристві та здобутими знаннями завершився перший день Школи.

День 2

Другий день роботи в Школі розпочався з тренінгу доктора медичних наук, професора, ректора приватної стоматологічної академії Ярослава Заблоцького, який поділився рецептом свого успіху. «Спочатку цінність, а потім ціна. Сервіс для нас це просто турбота про людину, яка в силу обставин стала пацієнтом».

 

Про лікаря як фандрайзера і філантропію в медицині розповіла Андріана Мальська, асистент кафедри пропедевтики, педіатрії та медичної генетики ЛНМУ імені Данила Галицького. Фандрайзер – фахівець із залучення коштів у некомерційні (громадські) організації. В Україні спеціальність ця досить нова, і людей, які займаються цим професійно, практично немає. Організація фандрайзингу припускає пошук потенційних джерел фінансування. Лектор зупинилася на основних способах проведення успішного фандрайзингу. «Важливо вміти грамотно писати і подавати проекти, адже 90% успіху це командна робота. Ми організовуємо спеціальні заходи щодо збору коштів, такі як благодійні вечори, аукціони, концерти, спортивні змагання. Прикладом цього був благодійний забіг – Щасливий кілометр, де було зібрано 44 тисячі грн. на потреби лікарні. Завжди потрібно робити більше, ніж вимагається, тоді результат завжди буде позитивний».

Учасники Школи мали нагоду ознайомитись з роботою реабілітаційного центру «Модричі», який створений на базі відпочинкового комплексу «Вернигора». Тут команда фахівців налаштована на максимальний результат по кожному напрямку спеціалізації: спинальні та черепно-мозкові травми, міжхребцеві грижі, інсульт, ендопротезування, цереброваскулярні захворювання. Медичні керівники високо оцінили можливості оздоровчого центру. 

 

Продовжила тренінг з української мови видавець, доцент, кандидат філологічних наук Мирослава Прихода «Ну що б, здавалося, слова…». З цікавістю слухали вже вдруге корисну та практичну інформацію тренера, звучали важливі та актуальні запитання з уст керівників.

 

Олена Хитрова, юридична експертка МОЗ донесла до керівників як автономізувати лікарню, можливості та ризики цього процесу. Зокрема, звернула увагу на правових підставах автономізації лікарень, можливостях ставати комунальним підприємством і як при цьому підвищити якість медичного обслуговування. Розповіла про шляхи перетворення, загрози та як використати можливості автономізації для розвитку. Друга частина тренінгу була присвячена реформі системи фінансування: як буде фінансуватися первинна, вторинна та третинна медична допомога. Окремі питання були присвячені госпітальним округам та новим протоколам.

 

На завершення другого дня третьої сесії ШУММ-2017 відбулася дискусія про стратегію розвитку клініки на прикладі Національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". Це дуже важливий досвід разом з майстер-класом від яскравого спікера Катерини Булавінової.

День 3 

Третій день осінньої сесії Школи присвячений комунікації. Дмитро Сіманський, експерт в галузі комунікацій, проводив майстер-класи щодо правильного ведення інтерв'ю, дебатів, публічних виступів та панельних дискусій. Відбувалась постійна робота в групах. Потім учасники почергово демонстрували свої знання та навички. Вже перші години роботи засвідчили, що є разючі зміни і успіхи. Строгий, проте справедливий Дмитро Сіманський визнав серйозний прогрес команд.

 

Впродовж дня  тренер вибудовував за певним планом ведення інтерв’ю, навчав мистецтва полеміки та дискусії.

 

Учасники мали змогу відчути себе в ролі експертів з різних питань на ток-шоу, а керівники в ролі глядачів, не скупилися на складні та, водночас, цікаві запитання.

 

«Успіхи людини в житті, її взаємини з іншими членами суспільства залежать від уміння спілкуватися. Комунікація - це надзвичайно важливий інструмент для змін, без чого не можна йти вперед», - зазначив Дмитро Сіманський. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua