Діагностика та персоніфіковане лікування хворих на рак молочної залози

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Онкологи Львівщини взяли участь у конференції "Діагностика та персоніфіковане лікування хворих на рак молочної залози" у Запоріжжі, організовану Національним інститутом раку та ДЗ “Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України”, яка відбувається 12-13 жовтня 2017 року у м. Запоріжжя.

       


У конференці також взяла участь Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України, яка за професією є лікарем радіологом і активно підтримує розвиток та впровадження передових практик у діагностиці та лікуванні раку грудної залози. 
Ярослав Шпарик, завідувач відділу хіміотерапії Львівського онкоцентру, доповідав на тему «Палбоцикліб - перші теоретичні і практичні підсумки», а Орест Тріль, заступник головного лікаря Львівський державний онкологічний центр, презентував «Основні моделі і принципи скринінгу раку грудної залози в рамках проекту «Онкопревенція у Львівській області». 
Львівська область є передовою у запровадженні скринінгу на рак грудної залози адже завдяки впровадженню спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» область забезпечена 8-ма мамографами.
6 мамографів у районних центрах області та м. Львові виконують роль скринінгових, на обстеження скеровуються жінки віком 45-65 років для проведення скринінгової мамографії.
2 мамографи експерт-класу у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі виконують функцію діагностичних. Дані мамографи оснащені програмою 3D томосинтезу, яка дозволяє на 40% ефективніше діагностувати рак молочної залози на ранніх стадіях. 
Впродовж роботи мамографів станом на 01.10.2017 року виконано 6 652 мамографії.
Також у області запроваджено електронний реєстр жіночого населення, який дає змогу аналізувати здійснені мамографії, а також проводити консультації щодо інтерпритації мамографій різними лікарями, а також аналізувати класифікації виявлених новоутворень по системі BIRADS.
Проект Онкопревенція реалізовуються у Львівській області завдяки World Bank Ukraine Міністерство охорони здоров'я України та Департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністраціїUAHealthProject