У рамках Акції «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок» та діяльності субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» відбулась зустріч з гінекологами та цитологами

  • Дата проведення:
  • Місце проведення:
  • Вид заходу:
  • Компонент:
  • Субпроект:
  • Організатор:

Зустріч відбулась 30 вересня 2015 року  за участі заступника головного лікаря Львівського онкологічного центру Тріля Ореста Володимировича, завідувача гінекологічним відділенням Львівського онкологічного центру, головного позаштатного онкогінеколога Департаменту охорони здоров’я ЛОДА  Струк Світлани Михайлівни та завідувача відділення патології грудної залози Львівського онкологічного центру Іванціва Романа Володимировича.

Орест Тріль презентував присутнім інформацію про діяльність проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службіу людей» та субпроект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області». Орест Володимирович ознайомив присутніх із заходами субпроекту та особливу увагу наголосив на важливості ролі гінекологів області  у реалізації проекту: «Ви не тільки учасники «революції»  в охороні здоров’я, ви ті спеціалісти, без роботи яких не можлива реалізація даного субпроекту». Оскільки у рамках субпроекту передбачено створення електронного реєстру жінок Львівської області 18-65 років, то найважливішим кроком на ранньому етапі його впровадження є оцифрування даних про пацієнтів, для формування реєстру первинними даними.

Володимир Романович Іванців у своєму виступі зосередив увагу на необхідності при обстеженні пацієнтів гінекологом пам’ятатипро огляд грудних залоз та при виявленні підозри на патологію, скеровувати на обстеження до спеціалістів.

Світлана Михайлівна Струк доповідала про фактори, що впливають на виникнення патології шийки матки, вірус папіломи людини та його зв'язок із розвитком онкозахворювань у жінок, а також про важливість дотримання локальних протоколів у  кожній районній лікарні при обстеженні жінок. Саме правильний алгоритм обстеження дасть можливість уникнути помилок та виправдати шанс на вчасну діагностику, коли сама жінка звернулася на прийом до гінеколога, адже систематичні медичні огляди працюючого населення внаслідок низької зайнятості населення тепер є недосяжними. Також персоналу жіночих консультацій не слід забувати про активну роботу з жінками та медиками дільниць щодо залучення жінок до періодичних профілактичних візитів до гінеколога для цитологічного дослідження мазка з шийки матки.

Нагадуємо, що з 5 по 19 жовтня 2015 року у Львівській області проходитиме Акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Упродовж акції можна обстежитись безкоштовно та отримати консультацію у будь-якому медичному закладі Львова та області. У  разі сумнівів та підозри на передпухлинну патологію можна звернутися за експертною думкою до онкогінекологів Львівського онкоцентру, отримати безкоштовну вичерпну консультацію та розвіяти підозри або  вчасно пролікувати хворобу.

Також під час акції передбачені виїзди спеціалістів Львівського онкологічного центру у райони області:  Яворівський район (09.10.2015 року), Жидачівський район (07.10.2015 року), Жовківський район (09.10.2015 року), Радехівський район (16.10.2015 року) та Сколівський район (16.10.2015 року). Під час таких виїзних місій можливе обстеження та  консультація.

Цінуй себе – знайди час на обстеження!

Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ

Фото