На Полтавщині обстежують пацієнтів із найвіддаленіших районів області

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Медицина на колесах: на Полтавщині обстежують пацієнтів із найвіддаленіших районів області
 
У структурі поширеності хвороб серед дорослих у Полтавській області, як і в цілому по Україні, переважають хвороби системи кровообігу, а найбільша частка серед них припадає на гіпертонічну хворобу. Саме тому фокус Полтавського субпроекту, який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», направлений на боротьбу із гіпертонією. 
 
В рамках проекту було закуплено 7 пересувних автомобільних комплексів марки «ISUZU» на загальну суму понад 1 млн доларів США. Автомобілі, які оснащені найсучаснішою технікою для оперативної діагностики, можуть дістатися навіть до найвіддаленіших куточків області, де наразі кваліфікована медична допомога малодоступна, особливо для людей літнього віку. Завдяки таким іноваціям можна прямо поруч із домівкою обстежитись на УЗД-апараті, виміряти артеріальний тиск, зняти ЕКГ або здати аналізи (загальний аналіз крові, визначення рівня глюкози, ризиків утворення тромбів, біохімічний аналіз крові). Окрім того, автомобілі обладнано гідравлічними підйомники, які використовуються, якщо пацієнт не може подолати сходи.
 
Минулого тижня три з семи пересувних діагностичних комплексів, придбаних на кошти проекту, здійснили перший виїзд до сіл, де немає ФАПів та амбулаторій, й які віддалені від районного центру. Пілотним обрали Решетилівський район. «Амбулаторії на колесах» вирушили з Полтави за трьома маршрутами. Перший – Крохмальці-Коржі-Прокопівка, другий – Березняки-Підок, третій – Славки. Бригади медичного персоналу складалися з фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського й Решетилівського Центру первинної медико-санітарної допомоги.
 
У селах Крохмальці, Коржі, Березняки більшість пацієнтів була віком понад 60 років, а у селах Славки і Прокопівці серед пацієнтів було чимало дітей і людей працездатного віку. Всього протягом пілотного виїзду пересувних комплексів пройшли обстеження 79 мешканців шести сіл Решетилівського району. З них 69 – пройшли лабораторні обстеження. Знято 75 електрокардіограм.
 
«Робота пересувного діагностичного комплексу – це дуже гарна ідея. Ми заїхали в ті населені пункти у сільській місцевості, звідки населенню важко дістатися до лікаря або фельдшера. За результатами обстеження ми зможемо попрацювати з людьми індивідуально – порекомендувати режим харчування, призначити правильне лікування. Зібрана інформація дасть змогу розробити заходи для профілактики серцево-судинних захворювань. Дуже важливо, що пересувний комплекс обладнано холодильником і центрифугою – це дає можливість якісно зібрати і доставити біоматеріал у належних умовах до лабораторії. Результати всіх обстежень (і лабораторні, і антропометричні заміри, і ЕКГ) отримає кожен сімейний лікар, з яким обстежені мешканці підписали декларації. Якщо він виявить якісь відхилення, то буде вести з пацієнтом індивідуальну роботу, вирішувати як лікувати і коригувати його спосіб життя», – зазначила заступниця головного лікаря Решетилівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Куцевол. 
 
За кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у центри первинної медико-санітарної допомоги Полтавщини також було закуплено 35 автомобілів марки «Сітроен Берлінго» на загальну суму понад 675 тисяч доларів США. Крім того, область отримала діагностичний комплекс у складі  947 пристроїв для дистанційної передачі ЕКГ та 34 центральних станцій для отримання дистанційної передачі даних ЕКГ на загальну суму понад 950 тис доларів США.  Тепер якісна та безкоштовна допомога стала ближче до полтавчан.

Фото