Завдяки новітньому обладнанню обласна лікарня рятує життя пацієнтів

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Завдяки новітньому обладнанню обласна лікарня рятує життя пацієнтів

Більше пів тисячі операцій, а, отже, врятованих життів, провели за неповних чотири місяці в рівненському серцево-судинному центрі, що був створений в рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Однак, окрім ангіографа, на якому власне і проводилися ці операції, в рамках реалізації проекту була закуплена ще чимала кількість медичного обладнання, зокрема і надсучасний УЗД-сканер, який, як стверджують лікарі, є унікальним для всієї Західної України. Тож, що дає для пацієнтів сучасне обладнання, закуплене в рамках проекту Світового банку, та яким є серцево-судинний центр в Рівненській області досліджували журналісти місцевих телеканалів.

Операційну в відділені інтервенційної радіології вважають «серцем» серцево-судинного центру. Адже завдяки закупленому за кошти проекту Світового банку ангіографу лікарі щодня запекло боряться за життя пацієнтів, у яких діагностували гострий інфаркт міокарда. Медики кажуть, без ангіографа вони б не справилися. Надсучасний апарат за неповних півроку вже врятував понад пів тисячі людських життів. Адже, додають, при інфаркті важлива вчасна допомога.

– У всьому світі інфаркт лікують саме ость таким чином - не капають, не колють, а основне – це максимально швидко відновити кровотік інтервенційними методами в таких операційних, як наша. Спеціальним коронарним провідником лікар проходить по судинці, руйнує тромб спеціальними пристроями-балонами. Коли зруйновується тромб – відкрився кровотік по судині. Далі, наступний етап – це постановка каркасу, стенту. На цьому операція завершується. Власне якраз для таких дій в основному і необхідний ангіограф. Тому що це є життя людини. Чим швидше ми відновимо кровотік в судині, тим менше буде негативних наслідків для пацієнта, – розповідає завідувачка відділення інтервенційної радіології Лариса Черначук.

Окрім операцій на серці, такий пристрій дозволяє працювати і на периферійних судинах та судинах головного мозку. Фахівці наголошують, що майбутнє саме за такими методами лікування.

Окремо Лариса Черначук розповідає, що завдяки проекту Світового банку в обласній лікарні є усі необхідні розхідні матеріали, коронарні провідники, балони, стенти для проведення маніпуляцій на коронарних судинах. Тому операції по лікуванню інфарктів максимально здешевлені для жителів нашої області.

Та після операції пацієнти потребують цілодобового спостереження. Тому в рамках реалізації проекту були облаштовані спеціальні реанімаційні палати, де пацієнти перебувають під постійним наглядом спеціальних систем, які у разі будь-яких відхилень стану пацієнта сигналізують медсестрам.

– Після операції пацієнти декілька днів перебувають під цілодобовим наглядом лікарів. Тому завдяки проекту Світового банку нам вдалося облаштувати спеціальні реанімаційні палати, куди були закуплені спеціальні кардіомонітори та інше. Ці монітори контролюють цілу низку показників. Тут реєструються кардіограма, динаміка артеріального тиску, пульсометрія та інші показники. В разі виникнення небезпеки монітор сигналізує про це медичним працівникам. Тож ми можемо вчасно надати допомогу, – зазначає Лариса Володимирівна.

Однак не лише для відділення інтервенційної радіології закуповувалося обладнання. Сучасне обладнання було придбане і для кардіологічного відділення обласної лікарні. Тут завдяки проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» був закуплений спеціалізований УЗД-сканер, який дозволяє ретельні дослідження тканин серця, і поліпшує як життя пацієнтів, так і роботу медиків.

– Цей апарат, це давня мрія не тільки кардіологів обласної лікарні, але і всієї області. Апарат дійсно єдиний у західному регіоні, раніше таких пацієнтів ми направляли, особливо для проведення черезстравохідної ехокардіоскопії до міста Київ і тільки, самі розумієте, це займало час, певні кошти, розповідає завідувачка кардіологічного відділення обласної лікарні Лариса Верещук.

Вона зазначає, що даний УЗД-сканер дозволяє призупини, масштабувати зображення, переглянути під різними ракурсами, зберегти та передати інформацію. Зрештою, проаналізувати та обдумати подальші дії. Без усіх цих можливостей тутешні кардіологи вже не уявляють своєї роботи. Хоча працюють з УЗД-сканером всього кілька місяців, вже відзначають його зручність та результативність. І наголошують на необхідності саме таких обстежень кардіологічних хворих.

– Дане обстеження, ехокардіоскопія, входить в протоколи обстеження всіх кардіологічних пацієнтів, тобто як раніше рутино писалась кардіограма перед прийомом до лікаря-кардіолога, на сьогоднішній день хоча б раз в рік кожен пацієнт має проходити ехокардіоскопію, тому що за допомогою цього обстеження ми часто виявляємо діагнози, які не були встановлені на протязі всього життя, – каже Лариса Леонідівна, і додає, що мешканці області можуть пройти обстеження на даному сканері безкоштовно.

На завершення додамо, що серцево-судинний центр в обласній лікарні не єдиний, що буде створений в рамках проекту Світового банку. Адже, як розповідає керівник групи консультаційної підтримки проекту на Рівненщині Сергій Рибачок аналогічний центр планують відкрити й у Сарнах.

– Відкриття аналогічного центру в Сарнах спочатку проектом не планувалося. Втім, на попередніх закупівлях вдалось зекономити значні кошти, і ми переконали Світовий банк змінити план. Адже центр у Сарнах важливий і через місце розташування. Хворих з північних районів не доведеться везти кілька годин в Рівне, а можна лікувати прямо в Сарнах. Це однозначно покращить якість надання допомоги. Для пацієнтів час має вирішальне значення; медична допомога буде для них ефективною, якщо її надати протягом перших двох годин, – резюмує Сергій Рибачок.

Фото

Відео