Сільські амбулаторії Рівненщини отримують нову оргтехніку

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Сільські амбулаторії Рівненщини отримують нову оргтехніку

320 комп’ютерів та більше 200 принтерів закупили в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Рівненщині. Це обладнання працюватиме в амбулаторіях області та дозволить сімейним лікарям та лікарям-кардіологам отримати доступ до єдиного реєстру пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання. Сертифікати на отримання комп’ютерів вручили керівникам центрів первинної медико-санітарної допомоги голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та керівник групи впровадження субпроекту на Рівненщині Сергій Рибачок.

Керівник групи консультаційної підтримки субпроекту Світового банку Сергій Рибачок розповів про етап запровадження проекту та його важливість для Рівненщини вцілому:

– Сьогодні ми приступили до реалізації чергового етапу здійснення проекту Світового банку на Рівненщині . Це перший крок до запровадження електронної охорони здоров'я у нашій області. В рамках цієї закупівлі заплановано купівлю великої кількості серверного та мережевого обладнання, яке має лягти в основу створення центру обробки даних. Саме цей центр буде забезпечувати функціонування реєстру.

До слова, потребу в кількості техніки для кожного закладу було детально досліджено. Під час підготовки закупівлі ми з'ясовували у кожного закладу, яку техніку вони мають, рік виробництва, її характеристику, чи підходить вона для роботи з реєстром. Відповідно, вираховувалась точна потреба. Закупівля, яка наразі відбулась, забезпечить заклади на сто відсотків функціонування саме в рамках реєстру. Це кошти надані в рамках проекту, який реалізовується спільно Міністерством охорони здоров'я та Світовим банком. Для України ці кошти надійшли в якості позики, а для Рівненської області – це безповоротна субвенція, тобто Рівненська область не буде сплачувати якихось окремих коштів за надану техніку. Вартість всього обладнання сягає близько 400 тисяч доларів, – додає Сергій Рибачок.

Не кожна область має такі можливості і не в кожній області є така програма, наголошує голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко:

– В Рівненській області завдяки програмі Світового банку буде реалізовано заходів більше як на 25 мільйонів доларів. Центр обробки даних сучасний і потужний з серверним обладнанням і створення цілої мережі в усій області, програмне забезпечення, нова сучасна техніка плюс навчання – це дає можливість вийти на зовсім інший рівень. Ця техніка, ці можливості дозволять вести реєстри захворюваності по серцево-судинним захворюванням.

Всі представники медичних закладів раді такому подарунку і запевняють, що це покращить їх роботу.

– В основному техніка, яку ми сьогодні отримали, буде скерована на компонент серцево-судинних захворювань. Вона важлива для всіх, ми зможемо підключитися в електронну систему, електронний реєстр, стати активними учасниками, але в цілому, так як ми Центр громадського здоров'я, будемо більше узагальнювати інформацію. Усі, хто отримав комп'ютерну техніку, будуть реєструвати випадки і подавати до нас, а ми будемо збирати і обробляти інформацію. Це надважливо, – розповіла в.о. головного лікаря Центру громадського здоров'я Олена Гандзюк.

Варто додати, що отримана техніка – не останній подарунок лікарям та пацієнтам Рівненщини від Світового банку. Адже реалізація проекту запланована до 2020 року. Зокрема, також заплановано створення серцево-судинного центру в місті Сарни, реконструкція 105 амбулаторій та закупівля медичної техніки для кардіологічних відділень районних лікарень та амбулаторій краю.

Фото