На Рівненщині районні лікарні отримують кардіоаналізатори

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На Рівненщині районні лікарні отримують кардіоаналізатори

Сучасні медичні практики дають змогу діагностувати інфаркт міокарда за лічені хвилини за допомогою спеціальних кардіоаналізаторів. Відтепер, завдяки проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», ця технологія доступна й в районних лікарнях Рівненщини. Адже в рамках проекту було закуплено 19 нових аналізаторів кардіомаркерів, які вже зовсім скоро запрацюють у міських та районних лікарнях області.
 
За словами керівника групи консультаційної підтримки проекту Сергія Рибачка ці аналізатори дозволяють дуже швидко визначати чи був інфаркт міокарда в пацієнта, а також дають змогу проводити низку інших аналізів.
 
«Раніше такі аналізатори були встановлені лише в обласній та рівненській міській лікарнях. Однак, завдяки проекту ми змогли закупити обладнання й для кожної районної лікарні. Тож тепер пацієнтам з підозрою на інфаркт зможуть оперативно встановлювати діагноз на рівні району», – прокоментував керівник групи консультаційної підтримки проекту.
 
Разом з цим Сергій Рибачок зазначає, що згідно контракту компанія-постачальник обладнання зобов’язана не лише поставити дані аналізатори до районних лікарень області, але й навчити лікарів роботи на них. Адже у більшості випадків районні фахівці не мають досвіду роботи з аналізаторами такого типу. Після завершення навчання усі прилади будуть передані до районних лікарень області.

Фото