На Рівненщині лікарі навчаються новим методикам лікування хвороб серця

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
На Рівненщині лікарі навчаються новим методам лікування серцево-судинних захворювань
 
На Рівненщині тривають тренінги для сімейних лікарів та терапевтів, лікарів приймальних відділень та бригад екстреної медичної допомоги. Медики мають можливість поглибити свої знання щодо лікування та профілактики найбільш поширених хвороб системи кровообігу: ішемічної хвороби серця, стенокардії, гострого коронарного синдрому, артеріальної гіпертензії, тощо.
 
Тренінги проходять в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Нещодавно розпочався четвертий, фінальний, етап навчань, в межах якого пройде 6 дводенних тренінгів, в яких візьмуть участь більше двохсот лікарів.
 
«Під час кожного тренінгу наші тренери намагаються дати сучасні знання та рекомендації, виходячи із новітніх методик профілактики та лікування хвороб систем кровообігу не лише у формі теоретичних навчань, але й на практиці», – розповідає керівник групи консультаційної підтримки спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Рівненській області Сергій Рибачок.
 
В Україні трансформується система охорони здоров'я, в якій важливу роль відіграє інститут сімейних лікарів. Адже саме вони працюють в безпосередньому контакті із пацієнтами. 
 
«Від того, наскільки сімейні лікарі будуть фахово підготовлені, часто залежить життя пацієнта, особливо в розрізі захворювань серцево-судинної системи. До участі у тренінгах також залучені лікарі приймальних відділень та бригад екстреної медичної допомоги. Адже при настанні серцевих катастроф, вони найчастіше перші контактують з пацієнтом і від правильності їхніх дій залежить ефективність подальшого лікування», – підсумовує начальник обласного управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук.
 
За попередні 2 роки реалізації проекту у тренінгах взяли участь більше тисячі лікарів Рівненщини, адже проект “Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей” також спрямований на досягнення показників щодо покращення діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, які є лідерами серед причин смертності в Україні. 
Боротьба з хворобами системи кровообігу спрямована не тільки на купівлю найновішого обладнання, а також на збільшення рівня знань лікарів. 
 
В рамках двох днів лікарі-учасники змогли ознайомитися із найновішими методиками виявлення хворих на ішемічну хворобу серця та артеріальну гіпертензію та оновленими локальними протоколами ведення таких хворих. В рамках практичної частини оновлювали свої знання та відпрацьовували на манекенах надання невідкладної допомоги пацієнтам при гострому коронарному синдромі, зокрема, проведення серцево-легеневої реанімації, дефібриляції. 
 
Лікарі первинної ланки, які відвідали навчання, зазначили, що формат коротких тренінгів дуже ефективний, адже містить і теоретичну, і практичну частину, та більш зручний, адже проходить безпосередньо в ЦПМСД.

Фото