Новий вінницький кардіоцентр — на старті: 1 червня розпочнеться будівництво

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Будівництво унікального для області об’єкта розпочнеться 1 червня 2018 року і триватиме до 30 червня 2020-го. У межах спільного зі Світовим банком проекту передбачається зниження смертності від серцево-судинних захворювань зокрема за допомогою ефективного надання медичної допомоги у сучасному спеціалізованому закладі.

 «Підписання контракту — знакова подія для області та України в цілому, — зазначив Ігор Івасюк, заступник голови Вінницької облдержадміністрації, керівник Групи управління субпроектом. — Це перехід до практичного етапу реалізації спільного зі Світовим банком проекту, направленого на покращення медичного обслуговування хворих на серцево-судинні недуги. Перший етап стосувався посилення діагностичних можливостей закладів первинної допомоги. 1,5 млн грн  спрямували на закупівлі необхідного обладнання. Друга складова проекту — безпосередньо будівництво кардіоцентру. Завершальний етап — оснащення закладу сучасною медичною технікою».  

Сергій Смірнов, керівник проекту ТОВ "KSM-Group", запевнив, що його компанія має підтверджений досвід реалізації масштабних проектів: «Зокрема, ми виконували реконструкцію одного з київських мостів, проводили санацію міських водо- та теплокомунікацій. Для будівництва кардіоцентру у Вінниці плануємо залучити місцевий кадровий потенціал та використовувати місцеві ресурси".  

«Ми першими у сфері охорони здоров’я України пройшли складний шлях  проектування нового функціонального закладу, дозвільної системи, експертизи, розпорядження Кабінету Міністрів, — зауважив Володимир Федик, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник керівника Групи управління субпроектом. —  Особливість майбутнього кардіоцентру — його функціональність. Він матиме діагностичний підрозділ, приймальне відділення з цілодобовим режимом роботи, 4 операційні, які в ургентному та плановому порядку працюватимуть з будь-якою патологією серця. Саме тут функціонуватиме електро-фізіологічна лабораторія, яка буде обслуговувати не лише Вінницю, але й сусідні регіони».

Ліжковий фонд кардіоцентру складатимуть 138 місць та 6 реанімаційних ліжок. На базі закладу будуть виконуватись операції на відкритому серці, що в рази наблизить велику кардіохірургію до пацієнтів зі складними діагнозами.  

Фото