У Вінниці відкрито другу операційну для пацієнтів з інфарктом

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Завдяки спільному проекту Світового банку та МОЗ України у Вінницькому кардіоцентрі відкрито другу операційну для пацієнтів з інфарктом
 
У Вінницькому кардіоцентрі успішно провели кілька перших операцій з використанням нового мобільного цифрового ангіографа — апарата для діагностики і лікування коронарних судин. Його та інше медичне обладнання загальною вартістю понад 16 млн грн придбали в рамках субпроекту Світового банку та МОЗ України «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією». 
 
Матеріально-технічну база центру поповнили сучасним УЗД-апаратом, обладнанням експертного класу для штучної вентиляції легень, ЕКГ-апаратами, апаратами для цілодобового моніторингу для діагностики функціонального стану серцево-судинної системи  та цифровою мобільною рентген-діагностичною системою Ziehm Visison RFD німецького виробництва.  Остання коштує близько 9,5 млн грн і дозволяє встановлювати штучні кардіостимулятори, проводити коронарографію та стентування серцевих судин у хворих на інфаркт міокарда. 
 
«За підтримки Світового банку вдалося обладнати другу операційну, потреба в якій гостро відчувалася останні кілька років. Наявний у нас стаціонарний ангіограф працює з 2008 року практично безперервно. Тепер ми зможемо його розвантажити та провести сервісне обслуговування. Крім того, будемо надавати ургентну допомогу одночасно двом пацієнтам, а не ставити їх у чергу, як раніше», — пояснює Володимир Гладких, головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.
     
Торік Вінницький кардіоцентр став лідером серед аналогічних медичних закладів України за кількістю операцій стентування коронарних судин (837).  Загалом  тут за минулий рік здійснили 2478 оперативних втручань. 
 
Цього року в області збільшено кількість квот на безкоштовні операції для хворих на серцево-судинну патологію. 650 пацієнтів з першої черги обласного реєстру можуть отримати планову  коронарографію та стентування однієї «критичної» судини безкоштовно, тоді як собівартість таких процедур включно з витратними матеріалами — майже 25 тисяч гривень. Інформацію про алгоритм отримання такої допомоги у межах спільного проекту Світового банку на МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Вінничині отримано від сімейних лікарів. 
 
«Восени 2020 року ми відкриємо у Вінниці новий потужний регіональний кардіоцентр, який обслуговуватиме не лише Вінниччину, але й інші регіони України. Допоки він у стані будівництва, ми спрямовуємо фінансову підтримку на посилення можливостей діючого центру», — пояснила Людмила Грабович, директорка департаменту охорони  здоров’я Вінницької облдержадміністрації.
 
Проект покликаний знизити смертність і рівень ускладнень від серцево-судинних захворювань. Він  реалізується на трьох рівнях: у первинній та екстреній медичній допомозі і на рівні високоспеціалізованого кардіологічного центру. Придбане обладнання дозволить посилити оперативність проведення планових та невідкладних операцій.

Фото