У віницькому центрі отримали препарати для проведення коронарографій

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Вінницький кардіоцентр отримав велику партію контрастних препаратів для коронографій
 
17 серпня Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології отримав велику партію рентгеноконтрастних препаратів . Поставка, вартістю майже 43 тис. дол. США, відбулася в рамках спільного проекту Світового банку і МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Вінницькій області.
 
«Успіх коронарної хірургії багато в чому залежить від якісно проведеної попередньої коронарографії. Це сучасна можливість визначити патологічний процес у коронарних артеріях, його локалізацію, ступінь ураження, стан внутрішніх стінок, кровообігу. А фармакологічні речовини, які ми називаємо контрастними, в рази посилюють діагностичну ефективність», – розповідіє Ігор Данильчук, заступник головного лікаря Вінницького кардіоцентру.
 
Лише за перше півріччя цього року в області виконано 367 коронарографій, з яких 225 –  ургентні (які потребували екстреної медичної допомоги). Рентгеноконтрастні речовини надають  чітку картину звуження артерій, підтверджуючи діагнози ішемічної хвороби серця. Відтак, лікарі можуть обрати належні тактики лікування хворих: стентування, ангіопластику чи терапію медичними препаратами.
 
«Поставки відбуваються завдяки семи укладеним контрактам. До серпня 2020-го ми отримаємо ще не один комплект лікарських засобів і витратних матеріалів. Тому є підстави вважати, що Вінницький кардіоцентр стане одним із провідних закладів з надання вчасної та новітньої допомоги хворим із серцево-судинною патологією в Україні», — говорить Володимир Федик, заступник керівника Групи управління субпроектом «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» та головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. 
 
В рамках субпроекту в області діють квоти на безкоштовні оперативні втручання: 650 пацієнтів із першої черги реєстру можуть отримати планову коронарографію та стентування однієї «критичної» судини. Собівартість цих процедур, враховуючи витратні матеріали, – майже 25 тис. грн.

Фото