Перші десять пацієнтів на Волині отримали штучні клапани серця

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Перші десять пацієнтів на Волині отримали штучні клапани серця в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку
 
Перші десять пацієнтів Волинської обласної клінічної лікарні безоплатно отримали штучні клапани серця, які імплантують пацієнтам при захворюванні або дисфункції одного з чотирьох клапанів серця з метою відновлення його працездатності. Клапани були придбані у рамках спільного проекту МОЗ України і Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». 
 
Одним із перших пацієнтів, який безоплатно отримав штучний клапан серця, став 38-річний волинянин, хворий на ревматизм. Хронічна хвороба так вразила серце, що отвір клапанів зменшився майже до 0,5 см², хоча в нормі він повинен бути 3,5 см². Без операції чоловік би помер. Аби вилікувати його, знадобилась пересадка двох клапанів – мітрального клапана серця та аорти. Все це пацієнт отримав безкоштовно. Йому довелося сплатити лише за розхідні матеріали (нитки, голки, катетери, трубки, розчин для зупинки серця). 
 
«Пацієнт знав довгий час, що йому потрібна операція, але боявся, не наважувався. Почувши, що ми отримали нові хороші клапани, він все ж таки вирішив. Оперувати чоловіка ми мали терміново?— була загроза його життю. Загалом, цього року у нашій лікарні вже зробили майже 100 операцій із зупинкою серця», – розповідає завідувач кардіохірургічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Володимир Пецентій.
 
Для заміни клапанів серце пацієнта зупинили, натомість підключили його до апарату штучного кровообігу. Тіло охолодили до 27°С аби тканини не руйнувалися. Операція тривала близько 6 годин. Ще два тижні він проведе у лікарні. Всього ж відновлюватиметься після хірургічного втручання три місяці – стільки часу потрібно аби серце звикло до нових клапанів. Нові штучні клапани серця розраховані на все життя і замінювати їх не потрібно. Але чоловікові доведеться постійно приймати ліки для розрідження крові. 
 
Загалом в рамках проекту Світового банку та МОЗ України Волинській обласній клінічній лікарні було поставлено 100 клапанів серця американського виробництва, вартістю близько 27 тис грн і 250 оксигенераторів – одноразових пристроїв, які на час операції замінює легені, що коштують близько 13,5 тис грн кожен. Ще 50 клапанів і 250 оксигенераторів медзаклад отримає за 9 місяців.   

Фото