На Волині пацієнти із порушеннями ритму серця отримали шанс на життя

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
На Волині пацієнти із порушеннями ритму серця отримали шанс на життя
 
У Волинській обласній клінічній лікарні запрацювала установка для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця (ЕФДС) із генератором для радіочастотних (РЧ) абляцій з помпою та програмованою електрокардіостимуляцією (ЕКС) виробництва St. Jude Medical Inc. Її вартість –  3,7 млн грн, ще на 1,6 млн грн було придбано розхідні матеріали. Обладнання для медзакладу закупили за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
 
7 серпня, пацієнтам, які терміново потребували абляції серця, провели перші три операції, яких у Волинській обласній клінічній лікарні не робили вже понад 10 років. Оперативні втручання проходили під наглядом спеціалістів з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова та фахівців з Європи та Києва.
 
Слід зазначити, що порушення серцевого ритму підвищують вірогідність летального результату. Тому аритмії, які погано піддаються медикаментозній корекції, повинні лікуватися за допомогою мінімально-інвазивних методів. Один з них – абляція серця*, яка має мінімальну кількість ускладнень, високу ефективність і вважається «золотим» стандартом лікування порушень серцевого ритму. Зокрема, вона необхідна пацієнтам із наступними діагнозами: пароксизмальні надшлуночкові тахікардії (АВ-вузлові, синдром ВПВ), тріпотіння передсердь, монофокусні шлуночкові екстрасистолії тощо.
 
«Електрофізіологічний комплекс із генератором високочастотної енергії для хірургічного лікування складних порушень серцевого ритму, закуплений за гроші, виділені в рамках Проекту Світового банку та МОЗ, вже зібрали, ввели в експлуатацію та провели перші оперативні втручання. Нове обладнання допомагає діагностувати та вилучати зони аритмії (аритмогенні вогнища) і додаткові шляхи проведення імпульсів у серці. Це дозволяє позбавити пацієнта від недуги за допомогою оперативного втручання через пункції судин – без накладання швів, без шрамів та без рубців», – розповідає завідувач відділення порушень ритму Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуб.
 
Волинська область нарешті отримала медобладнання, якого дуже давно потребувала. Упродовж десяти років тут не проводили подібних оперативних втручань, бо апаратура попередньої генерації вийшла з ладу й була демонтована. Наявність у Волинській обласній клінічній лікарні установки для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця (ЕФДС) із генератором для радіочастотних абляцій з помпою та програмованою електрокардіостимуляцією  – це шанс на життя для пацієнтів, які мають діагнози з вродженими або набутими порушеннями ритму серця, лікування яких можливе лише за допомогою такої апаратури.
 
Також за кошти, виділені на реалізацію субпроекту на Волині, було закуплено 20 електродів для проведення радіочастотної абляції та 45 електродів для проведення електрофізіологічних досліджень. Тобто 20 волинян зможуть пройти процедуру РЧ-абляції при мінімальних витратах. У подальшому пацієнти будуть змушені купувати розхідники самостійно. 
 
*Під час абляції пацієнту через невеличкий розріз у стегні вводиться катетер з електородом. Коли лікар за допомогою ЕКГ знаходить джерело артитмії, електрод, який розміщений в одній із камер серця, починає нагріватися і припікає необхідне місце. Часто цього достатньо аби пацієнт у майбутньому перестав страждати на аритмію.

Фото