Нове у кардіології засвоюють ще чотири десятки волинських медиків

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

І знову чотири десятки медиків стануть на чотири дні, так би мовити, студентами. Адже 13 березня на базі Волинської обласної клінічної лікарні , в обласному координаційному центрі із надання телемедичних консультацій, розпочався черговий етап навчань для лікарів та медсестер загальної практики-сімейної медицини у рамках реалізації у краї Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» .

Цього тижня стартував четвертий модуль. Як зазвичай, перші два дні навчатимуть лікарі, наступні два – медсестри. По завершенню всі вони отримають сертифікати.

Навчання включають як лекції, так і практичні заняття. Матеріали розробляли та діляться знаннями й навичками провідні фахівці у галузі кардіології та кардіохірургії Волині. Тож у ролі лекторів нині – Ростислав Зубик, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-кардіолог Медичного Центру «Благомед» та ПІТ кардіологічного відділення Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні, Володимир Пецентій – лікар вищої категорії, завідувач відділення кардіохірургії Волинської обласної клінічної лікарні, Сергій Саламатін – лікар-кардіолог вищої категорії, завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ Волинської обласної державної адміністрації, Ірина Січкарук Ірина – кандидат медичних наук, лікар-кардіолог рентгенохірургічного блоку та ПІТ кардіологічного відділення Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису Луцької міської клінічної лікарні, асистент кафедри сімейної медицини Волинської філії ФПДО Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Андрій Ягенський – професор, завідувач Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології Луцької міської клінічної лікарні.

Щоденний графік як для «вчителів», так і для «учнів» дуже насичений. Адже перші мусять поєднувати викладання з виконанням завдань за основним місцем роботи, а другі – за два дні занять з 09.00 до 17.00 (з двома перервами на каву та обід) увібрати в себе великий обсяг нового й засвоїти сучасні підходи до лікування та діагностики, щоб усе це по поверненню застосовувати на практиці.

Про важливість навчань для медперсоналу говорять і лектори, і слухачі. Лікарі та медсестри загальної практики-сімейної медицини, що вже побували на заняттях у рамках перших трьох модулів, зазначають: усе, що їм наразі викладають, – справді важливе для якісних змін у запобіганні, діагностиці й лікуванні пацієнтів із недугами системи кровообігу. До речі, вони ж висловлюють пропозиції щодо тем наступних лекцій та практичних. Тож таким чином налагоджується співпраця, від якої найбільше вигоди повинен отримати саме хворий.
Наразі відомий точний графік весняних модулів. Згодом він ущільниться – бо до здобуття нових знань запросять ще й лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень та консультативних поліклінік.

Навчання у рамках реалізації Субпроекту триватимуть 4 роки. Ними планують охопити усіх лікарів та сестер медичних ЗПСМ, лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік. Тож відбудеться загалом у межах півтори сотні дводенних модулів. Для цього тренери вже працюють над новими темами лекцій та практичних занять.

Одні і ті ж медики принаймні ще двічі прибудуть до обласного центру Волині. Бо власне навчання матиме циклічний характер: всі прослухають по кілька блоків лекцій упродовж часу впровадження усіх заходів навчального компоненту.

Фото