Медзаклади Волині отримують комп'ютерне обладнання для реєстру

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

У рамках реалізації у краї Субпроекту Світового банку « Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» у Ковелі, 22 червня 2017 року, у приміщенні районної лікарні відбулася передача комп'ютерного обладнання для ведення медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області».

Як зазначив голова Волинської облдержадміністрації, очільник координаційної ради з впровадження Субпроекту СБ «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» Володимир Гунчик, процес реалізації у краї заходів у рамках Субпроекту триває вже другий рік, тож було чимало критики стосовно цього. Але, наголосив він, Волинь хотіла показати практичний підхід, «коли трошки довше запрягаємо, але набагато швидше потім їдемо». «Те, що ми бачимо у Ковелі, перша частина реальних заходів. Це – початок серйозних змін у медичній галузі», –впевнений мовець.

Компонент «Створення медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», його впровадження та забезпечення технічної підтримки» є надзвичайно важливим як для пацієнтів, так і для медиків. Адже у краї недуги системи кровообігу – в лідерах сумної статистики захворюваності, смертності та інвалідизації. Також це знаковий крок у процесі створення e-health – одного із пріоритетів у роботі команди МОЗ. «IT- компонент вивів нас у лідери по Україні. І на нас уже рівнятимуться, розробляючи загальнонаціональний реєстр, враховуючи особливості регіонального», – наголосив заступник голови ОДА, керівник групи управління Субпроектом, голова комісії з відбору консультантів, товарів, робіт і неконсультаційних послуг для проведення закупівель у рамках Субпроекту Сергій Кошарук.

Головний лікар Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання (МТМО) Олег Самчук, дякуючи за обладнання, уточнив - уже найближчим часом все запрацює.

Власне, ця інформаційна система для волинян уже написана і протестована. Її розробка вартувала майже 53 тисячі доларів США. Після розподілу техніки ІС «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області» буде встановлена на комп’ютерах-робочих місцях – тих, які передали сьогодні Ковельщині, а загалом упродовж найближчих двох тижнів отримають у всіх районах області. Комплект для кожної амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – системний блок, монітор, мишка, принтер, блок живлення, кабелі та подовжувачі.

Потому заплановано проведення коротких ознайомчих навчань (початок липня) і застосування реєстру в щоденній практиці лікарняних закладів Волині усіх рівнів надання допомоги.

Окремо варто зазначити, що комунальному закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» передається обладнання для облаштування серверної, де, власне, і зберігатиметься база даних реєстру.

Вартість комп'ютерного обладнання, яка поставить на Волині переможець тендеру – ТОВ «Фірма «ВАЛТЕК» (Україна) – 293 998, 20 долара США.