Аби лікувати у ногу з часом

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Людина вмирає тоді, коли перестає змінюватися, – сказав свого часу Генрі Форд. А у нинішньому світі, коли мало не щодень відбувається безліч відкриттів і є можливості щораз черпати та застосовувати на практиці щось нове та краще, ця теза стає у стократ актуальнішою. Тим паче, коли справа стосується такої галузі, як медицина.

Це розуміють фахівці Світового банку. І навчальний компонент Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» має величезне значення у переліку запланованих заходів, бо дозволяє працівникам галузі охорони здоров’я засвоїти передовий досвід та кращі напрацювання у запобіганні, профілактиці, вчасному виявленні та лікуванні сердечних недуг та застосувати теорію у щоденній практичній роботі медичних працівників, тим самим якісно змінюючи медичну статистику краю.

Отож, чергові 20 лікарів загальної практики-сімейних лікарів приступили до другої фази навчань. У планах – 7 навчальних модулів до кінця 2017-го. Стільки ж – для сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. Окрім того, у другому півріччі 2017-го розпочнуться навчальні модулі для лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік. Їх наразі заплановано чотири.

Навчання, як і перші півроку, проходить на базі Волинської обласної клінічної лікарні. Незмінними залишаються і лектори - провідні фахівці у царині кардіології та кардіохірурргії краю. А от логістику забезпечує інша фірма – приватне підприємство «Агенція соціального аналізу «Соціум-ХХІ», договір із яким був підписаний у червні 2017-го. Загалом цей компонент Субпроекту триватиме ще упродовж двох років, тож охопити ним заплановано усіх без винятку лікарів ЗПСЛ, сестер медичних ЗПСМ та кардіологів і терапевтів закладів вторинного рівня надання послуг.