На Волині – науково-практична конференція про ССЗ

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Щойно завершила свою роботу науково-практична конференція «Сучасні підходи до діагностики та лікування серцево-судинних захворювань», що тривала у 5-6 жовтня на базі КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок». Захід відбувся у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» спільного з Світовим банком Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

З-поміж лекторів – провідні фахівці медичної галузі. З доповідями виступили спеціалісти зі світовим іменем, які прибули на Волинь спеціально для участі у конференції. Це завідувач кафедри функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор Олег Жарінов, керівник відділу аритмій серця Національного наукового центру «Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска», доктор медичних наук, професор Олег Сичов, професор кафедри сімейної медицини ФПДО та кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктор медичних наук, професор Василь Скибчик. Разом із ними – лектори із волинською «припискою»: головний спеціаліст (з терапії) відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи УОЗ Волинської ОДА Микола Берник, завідувач відділення інтервенційної радіології Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуб, завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з кардіології УОЗ Волинської ОДА Сергій Саламатін, керівник Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології КЗ «Луцька міська клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський.

А слухали їх, набуваючи нових знань та умінь, майже 160 делегованих учасників конференції – лікарів волинських медзакладів усіх рівнів надання допомоги.

Лекції тематично розподілили на два дні. Перший присвятили сучасній фармакотерапії в кардіології, другий – діагностиці та лікуванню порушень ритму серця.

Начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк впевнений, що подібні навчання – то дієві кроки для більш якісного надання послуг населенню. Такі заходи, що підвищують професійний рівень медиків, надважливі у сучасних умовах. Бо дослідження і науковий прогрес чи не щодня привносять у медицину щось нове, те, що має потребу в негайному застосуванні. А з огляду на те, що Волинь реалізовує Субпроект, що дозволить до реформування галузі медицини додати обладнання закладів охорони здоров’я і комп'ютерною технікую, й апаратурою, й інтелектуальним продуктом – інформаційною системою «Реєстр серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», видимі результати – зниження рівня смертності та інвалідизації від недуг системи кровообігу – не змусять себе довго чекати.