Як змінюється система надання допомоги пацієнтам з хворобами серця

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Як змінюється система надання допомоги пацієнтам з хворобами серця
 
Впродовж 2017 року в 11 областях України смертність від гострого інфаркту міокарда знизилася на 20% у порівнянні з 2015 роком. Такими є дані Асоціації інтервенційних кардіологів України. Якщо перекласти цю інформацію з сухої мови офіційної статистики, за минулий рік українські кардіологи врятували від страшної та болісної смерті на 420 людей більше. Це перше зниження кількості смертельних випадків в Україні за останнє десятиліття.
 
Така динаміка – наслідок небачених раніше системних змін у лікуванні серцево-судинних захворювань в Україні, зокрема, це стосується допомоги пацієнтам при гострому інфаркті міокарда. Завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я України та Кабінету Міністрів за останні два роки в країні була організована та активно розвивається мережа реперфузійних центрів.
 
Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця) при гострому інфаркті міокарда. Іншими словами, це лікарня, де є апаратура для проведення ехокардіографії, відділення кардіології та інтенсивної терапії із відповідним оснащенням, лабораторія для визначення специфічних кардіологічних тестів крові та спеціалісти, які мають належний досвід – інтервенційні кардіологи. Такі центри працюють у режимі 24/7/365.
 
Останні два роки в Україні діє урядова ініціатива надання безкоштовної допомоги – «Забезпечення лікування хворих з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями» при ургентних випадках настання гострого інфаркту міокарда. А з травня 2016 року створення регіональних реперфузійних мереж стало пріоритетним завданням Уряду в сфері розвитку і реформування медицини...
 
Джерело: Урядовий портал
 
Посилання на оригінал: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/bezoplatne-stentuvannya-reperfuzijni-merezhi-angiografi-yak-zminyuyetsya-sistema-nadannya-dopomogi-paciyentam-z-hvorobami-sercya