5 питань про хвороби серця

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
5 питань про хвороби серця: як лікуватися і зберегти життя в критичному стані
 
29 вересня у світі відзначають Всесвітній день серця. В Україні кількість людей, які страждають від серцевих захворювань, досить висока: за офіційними даними, для 67% українців хвороби серця закінчуються летально. Для порівняння: у США це близько 48%, у Польщі — 27%, у Німеччині — 20%.
 
Як зберегти здоров’я серця, як змінюється система надання допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями в Україні, на яку державну безкоштовну допомогу можуть розраховувати пацієнти з гострим інфарктом міокарда та іншими гострими станами, Громадському розповів кардіолог Максим Соколов.
 
Максим Соколов — член правління Асоціації інтервенційних кардіологів України, спеціаліст експертної групи з кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України та провідний науковий співробітник відділення Інтервенційної кардіології Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска»
 
Як зменшити смертність від серцево-судинних хвороб?
 
Ішемічна хвороба серця, від якої помирає переважна більшість пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, — це одна з небагатьох проблем, яку доволі просто вирішити.
 
Головне — навчитися виявляти пацієнтів з ішемічною хворобою серця, а всіх інших відсіювати і відправляти на лікування до інших фахівців.
 
Хворих треба перестати лікувати пігулками і почати застосовувати правильні технології лікування — стентування, аорто-коронарне шунтування, діагностику та УЗД (ультразвукова діагностика) клапанів серця й лікування цих клапанів 
 
На жаль, дуже довго в Україні не було новітніх технологій для лікування хвороб серця, тому всіх людей, хворих на серцево-судинні захворювання, в нас лікували однаково.
 
Тепер розбудовується мережа кардіоцентрів, закуповується необхідне обладнання, включно з ангіографами, а українські лікарі можуть працювати за міжнародними протоколами. Але щоб зміни відобразились у статистичних даних, потрібен час.
 
У нас повинна з'явитися справжня кардіологія європейського рівня, яка складатиметься з трьох напрямків: кардіології, інтервенційної кардіології та кардіохірургії. І тоді лікування хворих буде послідовним.
 
Якщо кардіолог не може вилікувати пацієнта пігулками, він відправлятиме його на катетеризацію до відділення інтервенційної кардіології. Інтервенційні кардіологи після ангіографії виявлятимуть причину захворювання і, якщо можуть, — усуватимуть її, а якщо ні, — відправлятимуть до кардіохірургів на операцію. Тобто хворий потрапляє в ланцюжок, з якого вийде абсолютно здоровим...
 
Джерело: Hromadske.ua
 
Посилання на оригінал: https://hromadske.ua/posts/khvoroby-sertsia