Назва кластеру:
Розбудова спроможностей
Термін реалізації:
2015 - 2020 роки

Загальний опис

Робота у кластері має зміцнити організаційний потенціал Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, які беруть участь у Проекті.

Основні напрями роботи у кластері:

·       заходи, спрямовані на підвищення якості медичних послуг;

·       освітні заходи для медичної спільноти;

·       заходи для створення потенціалу по залученню громадян;

·       освітні заходи, навчальні поїздки та тренінги для представників Міністерства охорони здоров'я та представників Проекту, тренінги для управлінських команд закладів первинної медико-санітарної допомоги.

У рамках реалізації Проекту підписано договір про публікацію україномовного перекладу настанов на засадах доказової медицини, з компанію DUODECIM Medical Publication Ltd. (ДУОДЕСІМ Медікал Паблікейшн Лтд.) для лікарів первинної ланки. Переклад з англійської та можливість публікації на якісному ресурсі реалізовано за кошти Проекту. Сучасні настанови на засадах доказової медицини вже використовуються лікарями первинної ланки для прийняття клінічних рішень і  позитивно впливають на якість надання медичних послуг громадянам України, зокрема у ситуаціях, що пов’язані із серцево-судинними та онкологічними захворюваннями.

Також Проект підтримує процес впровадження в практику лікарів первинної ланки Міжнародної класифікації ICPC-2. Кодування за допомогою цієї класифікації допоможе у формуванні якісних статистичних даних, дозволить ефективно вести медичну практику на рівні ПМД та підвищить якість обслуговування громадян.

Станом на кінець березня 2019 року підготовлено більше 40 регіональних тренерів з ICPC-2  та проведено низку тренінгів у закладах ПМД всій областей України (охоплення склало 80% лікарів ПМД (близько 17 000 лікарів). Тренінги проводилися у формі 3-х годинних зустрічей на базі закладів охорони здоров’я. Відзнято навчальну відео-лекцію для лікарів, яка доступна на сайті МОЗ України; розпочато процес підготовки відповідних методичних рекомендацій. 

Заплановані конференції з міжнародною участю для лікарів первинної ланки підвищать мотивацію українських медиків  щодо використання сучасних інструментів в своїй практиці (доказова медицина, інформаційні системи тощо). Можливість обміну досвідом із закордонними колегами дозволить презентувати приклади успішних українських практик ПМД і запозичити досвід європейських колег щодо практичних аспектів ефективного ведення медичної практики, систем післядипломної освіти та самоврядування лікарів.  

Співпраця з потужною освітньою платформою для лікарів British Medical Journal дозволяє українським лікарям за дистанційною формою навчання опановувати знання  та навички відповідно до кращих світових практик. У березні 2019 року було заключено угоду з компанією «British Medical Journal», згідно якої 4 000 українських лікарів матимуть доступ до он-лайн навчання (отримають ліцензії на використання навчальних продуктів системи «Кращі практики» та «BMJ навчання») протягом року, починаючи з березня 2019 року.

Окремий напрям роботи кластеру присвячений залученню громадян до трансформації системи охорони здоров’я. Це є обов’язковою умовою реалізації будь-якого Проекту Світового банку, адже головними зацікавленими особами є саме громадяни країни. Активності для залучення громадян відбуваються як на центральному рівні, так і на рівні Субпроектів у регіонах.

Упродовж реалізації Проекту представники Міністерства охорони здоров'я та регіональні представники Проекту брали участь у міжнародних семінарах та тренінгах для ефективного впровадження Проекту, у навчальних поїздках з питань впровадження ключових змін в охороні здоров’я, розбудови організаційних спроможностей, розвитку управлінських навичок, електронної системи охорони здоров’я, інформаційних систем, громадського здоров’я.

Для   управлінських команд закладів первинної медико-санітарної допомоги, які уклали договори з Національною службою здоров’я України і перейшли на нову систему фінансування, проводиться серія навчальних тренінгів з фінансово-економічних та юридичних засад господарювання, спільно з Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Протягом першого кварталу 2019 року 91 лікар з 15 регіонів України пройшов навчання на 3-денних тренінгах.

Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ