Бюджетні кошти на закупівлю вакцин проти COVID-19 Україні компенсував Світовий банк

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
$142,6 млн (або 60% від усієї суми проекту) надійшло у 2021 році до Державного бюджету України в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».
20 грудня цього року, лише за тиждень після підписання додаткової фінансової угоди, Світовий банк виплатив $105 млн до бюджету як компенсацію витрачених державних коштів на закупівлю вакцин від COVID-19. А в жовтні з цією ж метою компенсовано $30 млн.
Ще $7,6 млн Україна отримала за досягнення результатів проектного індикатора - повністю вакциновано 2,5 млн громадян із пріоритетних груп населення на кінець жовтня цього року.
Довідково, 13 грудня 2021 року МОЗ та Світовий банк підписали кредитну угоду про скерування додаткового фінансування у розмірі $150 млн для підтримки програми Уряду України щодо вакцинації від COVID-19 пріоритетних груп населення. Дане фінансування збільшує існуючий проект «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» до $240 млн.
З початку пандемії Світовий банк надав Україні $2,3 млрд для бюджетної підтримки та інвестиційних проектів.