Готовність медиків змінювати практики ведення пацієнтів із ковідом – найкращий результат тренінгів

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
По завершенню цьогорічної серії тренінгів, які в рамках спільного проєкту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України проводить ЮНІСЕФ, враженнями про взаємодію з учасниками тренінгів «Ведення пацієнтів із COVID-19 на догоспітальному етапі» поділилась орнагізаторка й одна з тренерів.
Катерина БУЛАВІНОВА, медичний експерт ЮНІСЕФ в Україні:
«Україна – серед лідерів за рівнем смертності від COVID-19, а це означає, що у веденні пацієнтів потрібно щось змінювати. Переконати медиків змінити практики буває складно з огляду на їхній досвід та звички. Досвід і звичка стають такими собі фільтрами, що заважають сприймати нову інформацію, тому наше завдання на тренінгах – подолати це.
Охочих потрапити на наші тренінги дуже багато. Щоразу в залі дуже активні люди, які прагнуть розвиватись професійно – саме таких відбирають та рекомендують керівники, з ними цікаво взаємодіяти.
Завжди запрошуємо на тренінги медсестер, і це принципове рішення, бо в нашій країні їхня роль, на мою думку, недооцінена. У них із лікарями командна робота, і на тренінгу вони поруч в одному залі. Медсестри розуміють, що їхня роль важлива. Від медсестер отримуємо багато вдячних відгуків за відкритий діалог. Ми підтримуємо наміри Міністерства охорони здоров’я розширити повноваження медичних сестер – за прикладом багатьох країн.
Учасники зауважують, що тренінги та школи – це майданчики для відкритої професійної дискусії, де медичні працівники різних закладів і з різних регіонів порівнюють свої підходи і бачення, мають можливість задавати будь-які питання і дискутувати про найболючіше – у безпечній та конструктивній атмосфері.
Минуло два роки в ковіді, але досі є багато некоректних практик: призначення непотрібних досліджень, невчасні аналізи, необгрунтоване використання антибіотиків. І найбільше нас, тренерів, тішить, коли після тренінгів учасники зізнаються: відбувся переворот свідомості, а керівники кажуть, що відтепер хочуть запровадити суттєві зміни у своїх закладах. Кращого результату годі й очікувати. Трансформації, які нам вдається запустити, в результаті дозволять бути максимально ефективними і безпечними для пацієнта, а ще заощадити чимало ресурсів – і часу, і зусиль, і фінансів. Це складні процеси, але вони необхідні.
Акцентую, що задум цього проєкту – готувати тренерів, які на місцях транслюватимуть колегам отримані знання про ведення пацієнтів із коронавірусом. І робитимуть це не тому, що їх зобов’язали, а цілком свідомо, із розумінням, що можуть і мають припинити некоректні практики і стимулювати зміни, які вплинуть на окремо взятий медзаклад і громаду, а відтак – на систему загалом. Ми будемо й надалі цих тренерів готувати – і онлайн, і офлайн – як ефективно говорити з людьми, щоб донести інформацію. Особливо в конфліктних ситуаціях, коли думки фахівців різняться».

Фото