Хороший лікар не припиняє вчитись. Враження учасників тренінгів

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Враження учасників тренінгу «Ведення пацієнтів із COVID-19 на догоспітальному етапі», які проводить ЮНІСЕФ у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров'я та Світового банку.

Світлана ІЛЬНИЦЬКА, головна медсестра міської клінічної лікарні № 1 Івано-Франківська:

«Мене цікавить доказова медицина в лікуванні ковіду на догоспітальному і госпітальному етапах. Зараз медична сфера докорінно реформується, зокрема у веденні пацієнтів із COVID-19. Я була на двох тренінгах, які проводить ЮНІСЕФ – із ведення пацієнтів та щодо інфекційного контролю, і отримала багато корисної інформації та чіткі роз’яснення. Є бажання застосовувати на практиці нові знання і хочеться ділитись ними з колегами».

Поліна РОМАНЧЕНКО, лікар загальної практики сімейної медицини, амбулаторія № 5 ЦПМСД № 2 Оболонського району м. Києва:

«Професійний рівень тренінгів, які проводить ЮНІСЕФ, очікувано високий, я знайома з їхніми ініціативами ще з університетських часів, зокрема в контексті імунізації. До того ж, із нами працюють відомі тренери – фахові і прогресивні. Звертають нашу увагу не лише на суто медичні питання, а вчать бачити ситуацію цілісно і мислити відразу у трьох вимірах – із думкою про людину, про її родину та в цілому про громаду, бо маємо справу з пандемією. І приймати рішення, які будуть на користь усім. Я вже два роки працюю з ковідом і дуже хотіла потрапити на цей тренінг, щоб отримати нові знання. Мені дуже сподобався інтерактивний формат проведення, в якому нас спонукають і мислити самостійно, і взаємодіяти з колегами, і в подальшому брати до уваги важливі деталі, в різних ситуаціях. Що бути хорошим лікарем, треба не припиняти вчитись».

Олександр БРЯДКО, лікар-анестезіолог, завідувач відділення анестезії та інтенсивної терапії міської лікарні № 5 м. Миколаєва:

«Працюю в реанімації і за період пандемії бачив дуже багато складних пацієнтів, довелось навіть розширяти відділення, бо тяжких випадків дуже багато. Нам, лікарям вторинної ланки, важливо знати, як працює первинка і яких помилок на догоспітальному етапі можна уникнути. Наприклад, щоб до нас потрапляло менше хворих, яких лікували від ковіду антибіотиками – з такими в реанімації дуже важко. Тренери ведуть із нами дуже відкритий і відвертий діалог, називаючи речі своїми іменами, і всі ми розуміємо, що у веденні ковідних пацієнтів є багато помилок, їх треба визнавати і змінювати практики». 

Фото