Семінар з підсумків 2-го року проекту СБ

  • Дата проведення:
  • Місце проведення:
  • Вид заходу:
  • Програма:
  • Компонент:
  • Субпроект:
  • Організатор:

7-8 вересня 2017 року відбувся щорічний семінар, присвячений огляду результатів другого року впровадження спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

У роботі семінару прийняли участь 78 учасників, в т.ч. в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, заступник Міністра Павло Ковтонюк, керівник програм з людського розвитку  Світового Банку Фон Зао, представники Вінницької, Волинської, Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Рівненської обласних державних адміністрацій, міжнародних організацій, зокрема: Світового банку,  ВООЗ, USAID, U–LEAD/GIZ, EDGE та інші.

Учасники семінару обговорили отримані результати другого року впровадження проекту та визначили основні пріоритети і напрями спільних дій на майбутнє.

Під час заходу особлива увага була присвячена розгляду поступу у реалізації субпроектів, обговорено з регіональними командами досягнуті результати та проблеми і шляхи їх вирішення, а також плани заходів з реалізації субпроектів на наступний рік.

МОЗ та регіони докладали максимальних зусиль, щоб прискорити впровадження та пріоритезувати заходи проекту, які сприятимуть впровадженню оголошених Урядом реформ в охороні здоров’я на національному та регіональному рівнях.

Були сталими інституційні механізми управління проектом  в цілому та субпроектами на місцях, на центральному та регіональному рівнях функціонують групи управління проектом/субпроектом; комісії з відбору товарів, робіт та послуг; групи консультаційної підтримки проекту.

У 2017 році МОЗ та всі обласні субпроекти ввійшли в активну фазу укладення угод, розпочалося постачання обладнання, автомобілів, комп’ютерної техніки, медикаментів тощо до закладів охорони здоров’я.

Субпроекти Вінницької, Волинської, Дніпропетровської та Рівненської областей проводять конкурсні процедури та поступово переходять до фази передконтрактних переговорів з переможцями торгів з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів охорони здоров’я.

На сьогоднішній день із загального обсягу позики 189,5 млн. дол. США, що спрямовується на реалізацію обласних субпроектів, завершено конкурсні процедури та укладено угод на виконання робіт, постачання товарів/послуг на загальну суму 31,7 млн. дол. США або 16,7% від загального обсягу. Крім того, на суму 42,3 млн. дол. США проводяться конкурсні процедури закупівель, тендерна документація на загальну суму 23,3 млн. дол. США підготовлена і направлена на погодження до Світового банку. 

У рамках компоненту 2 «Зміцнення урядування МОЗ у галузі охорони здоров’я», який реалізується безпосередньо МОЗ, також значно пришвидшилися темпи відбору компаній на надання консультаційних послуг за напрямками реформи галузі.

Успішно впроваджується кластер «Реформа системи фінансування». Завершуються переговори з Австралійською стороною щодо умов придбання Україною ліцензії на право використання Австралійської системи ДСГ, до кінця цього року планується укласти відповідну угоду.

Внесені зміни до відповідних облікових форм лікарень, що дозволило накопичувати дані про проліковані випадки стаціонарної допомоги у форматі, придатному для запровадження системи оплати з використанням ДСГ (зібрано та аналізується  інформація по майже 2 млн. пролікованих хворих). 

На завершальному етапі перебуває процедура відбору міжнародної консалтингової компанії, що забезпечуватиме пілотне впровадження нової системи оплати лікарень на основі ДСГ, підписання угоди також планується здійснити до кінця року.

У рамках кластеру «Розвиток електронної охорони здоров'я» на завершальній стадії відбору компанія з розробки стандартів та законодавчих актів для  e-Health.

По кластеру «Громадське здоров’я» підготовлено та готується до підписання проект договору з ВООЗщодо надання підтримки МОЗ у створенні належної політики та стратегії, спрямованих на удосконалення системи громадського здоров’я.

Над реалізацією заходів проекту сьогодні працює велика кількість менеджерів, медичних фахівців закладів охорони здоров’я на державному та регіональному рівнях (у проекті вже задіяні 605 закладів охорони здоров’я, а також  2169 амбулаторій первинної практики – сімейної медицини).

І що особливо важливо - починаючи з 2017 року результати від впровадження заходів Проекту дають можливість підвищити якість та наблизити медичну допомогу до населення.

Детальний аналіз впровадження проекту, проведений під час семінару, підтверджує, що проект залишається актуальним для України. Уряд підтримує здійснення реформ в галузі охорони здоров'я, тому ресурси, доступні в рамках проекту, є потрібними для України і  будуть використані в повному обсязі для підтримки реформ.

Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ
Є.Матюшко. Огляд результатів Проекту: основні досягнення та виклики 1 Матюшко Є.М. укр_317.pdf 1 Матюшко Є. англ_318.pdf
Г.Терещенко. Стан досягнення індикаторів матриці результатів проекту 2 Терещенко Г.І.укр_319.pdf 2 Терещенко Г.І.укр_320.pdf
Вінницька область 3 Вінницька обл_321.pdf
Дніпропетровська область 4 Дніпро обл 1_322.pdf 4 Дніпро обл 2_323.pdf
Рівненська область 5 Рівненська обл_324.pdf
Волинська область 6 Волинська обл_325.pdf
Запорізька область 7 Запорізька обл_326.pdf
Полтавська область 8 Полтавська обл_327.pdf
Закарпатська область 9 Закарпатська обл_328.pdf
Львівська область 10 Львiвська обл_329.pptx
В.Рудий. Про хід реалізації кластеру «Реформа системи фінансування ОЗ» 2.1 Рудий В.М укр_330.pdf 2.1 Рудий В.М англ_331.pdf
Т.Стрізреп. Пілотне впровадження системи DRG на основі Австралійської DRGt 2.2 Стріцреп Т.укр_332.pdf 2.2 Стріцреп Т.англ_333.pdf
Ю.Бугай. Зміни у сфері охорони здоров’я та eHealth 2.4 Бугай Ю. еHealth_335.pdf
Н.Півень. На шляху до європейської системи громадського здоров’я 2.5 Півень Н._336.pdf
С.Дяченко. Практичніі заходи МОЗ Україїни з піідготовки ліікарень до впровадження системи ДСГ 2.3 Дяченко С._337.pdf 2.3 Dyachenko S._338.pdf

Фото