Досвід впровадження регіонального субпроєкту «Онкопровенція» на Львівщині

  • Дата проведення:
  • Вид заходу:
  • Програма:

Національна веб-конференція з презентації результатів субпроєкту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області»

5 листопада 2020 р. у межах Спільного зі Світовим банком Проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» відбулася веб-конференція, у ході якої було представлено досвід та результати впровадження регіонального субпроєкту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», що був присвячений розвитку та впровадженню сучасних технологій профілактики, раннього виявлення та підвищення якості лікування раку грудної залози й раку шийки матки.

Ця веб-конференція була проведена Міністерством охорони здоров'я України разом з Департаментом охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, Львівським онкологічним регіональним лікувально-діагностичним центром, Львівським обласним центром громадського здоров’я та Національним інститутом раку МОЗ України. У ній взяли участь близько 150 закладів охорони здоров’я практично з усіх областей України, що представляли усі організаційні рівні системи медичного обслуговування (центри первинної медичної допомоги, районні, міські та обласні багатопрофільні лікарні, міські та обласні онкологічні диспансери / центри, центри громадського здоров’я тощо). Участь у конференції взяли також представники керівного складу низки департаментів / управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Відкрила захід заступник Міністра охорони здоров’я України – Координатор Проєкту Світлана Шаталова, яка у своєму вступному слові відзначила гостру актуальність проблеми раннього виявлення та лікування раку грудної залози та шийки матки, які є найпоширенішою онкологічною патологією жінок в Україні і відіграють суттєву роль у формуванні структури причин смерті та інвалідізації жіночого населення. Заступник Міністра також наголосила на необхідності комплексного підходу до розв’язання цих проблем та на необхідності залучення до їх вирішення фахівців, які працюють на усіх рівнях системи медичного обслуговування. Надавши високу оцінку досвіду та результатам регіонального субпроєкту, що був реалізований у Львівській області, С. Шаталова зазначила, що цей досвід заслуговує на вивчення та максимально можливе запровадження у масштабах усієї України. Вона також зазначила, що набутий у процесі впровадження цього регіонального субпроєкту досвід має бути врахований при вдосконаленні відповідної національної регуляторної бази, професійної підготовки медичних працівників, підвищення якості плануванні закупівель медичного обладнання та витратних матеріалів на центральному та місцевому рівнях тощо.

З доповідями, у яких було детально відображено стан проблеми організації скринінгу, раннього виявлення, діагностики та сучасних технологій лікування раку грудної залози й раку шийки матки в Україні та у світі в цілому виступили провідні фахівці Національного інституту раку МОЗ України професор І. Смоланка, д.м.н. В. Свінціцькій та к.м.н. Н. Лигирда.

Власне досвід планування, практичної реалізації та результати впровадження регіонального субпроєкту були детально розкриті у високозмістовних доповідях заступника генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру О. Тріля та його колег, а також у виступах заступника директора Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації І. Шурпяк та директора Львівського обласного центру громадського здоров’я М. Служинської.

Слід зазначити, що ця подія – перша у серії національних веб-презентацій «Успішні кейси спільного зі Світовим банком Проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», яку МОЗ найближчим часом планує провести з метою ознайомлення якомога ширшого кола медичних працівників та усієї громадськості з результатами впровадження усіх регіональних субпроєктів, які були реалізовані Міністерством протягом 2015 – 2020 рр у межах зазначеного вище Проєкту у співпраці з іншими обласними державними адміністраціями (Вінницькою, Волинською, Дніпропетровською, Закарпатською, Запорізькою, Полтавською та Рівненською).
Не перемикайтеся 

Матеріали:
Назва Файл укр Файл англ
Скринінг, діагностика та лікування раку шийки матки в Україні - Свінціцький В.С., Лигирда Н.Ф. Свінціцький & Лигирда_05.11_redrafrted_415.pptx
Рання діагностика та скринінг раку грудної залози в Україні - Смоланка І.І. СмоланкаІ.І._МОЗ 5.11.20_416.pptx
Доповідь – «сторожовий» лімфатичний вузол - Процько І.В. Доповідь сторожові л-вузли_417.pptx
Мамографічний скринінг: робота з “цифрою” та мова BI-RADS - Рудик Наталія мамографічний скринінг - Рудик_418.pptx
Особливості цитологічного скринінгу раку шийки матки в проекті «Онкопревенція» - Лесь О.Я. Особливості цитологічного скринінгу раку шийки матки в проекті - Лесь О.Я._419.pptx
Онкопревенція на Львівщині: від ідеї до втілення - Орест Тріль Tril_lviv-2020_422.pptx
Комунікація заради здоров’я - Львівський центр громадського здоров’я Львівський ЦГЗ Microsoft Office PowerPoint (1) (1)_424.pptx

Фото

Відео