Нові можливості хірургії у Львівському онкоцентрі

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Розвиток науки і поява нових методів боротьби з раком дозволяють домагатися повного одужання багатьох пацієнтів, але незмінним залишається головний принцип лікування – максимальне видалення пухлинної тканини. Роль операції при раку переоцінити неможливо, адже тільки так можна позбутися як від самої пухлини, так і від негативного впливу, яке вона здійснює на уражений орган.

Для ефективного клінічного результату та максимально комфортної психологічної післяопераційної реабілітації постійно відбувається вдосконалення підходів щодо проведення оперативних втручання. Сучасною наукою доведено позитивний ефект органоощадних оперативних втручань, а методики їх проведення постійно вдосконалюються.

Особливо у онкології найефективнішими реконструктивними операціями є операції із використанням тканин пацієнта, оскільки при використанні чужорідних імплантів є ризик відторгнення.

У даний час у світовій практиці хірургів широко застосовується практика вільної трансплантації тканин у багатьох розділах хірургії: пластичній хірургії, онкології, ортопедії і травматології, нейрохірургії, урології, гінекології та ін.

Вільна трансплантація клаптів з накладенням мікросудинних анастомозів забезпечує можливість для одномоментного пересадження великих шкірних клаптів з підшкірною жировою клітковиною, докорінно змінює представлення про можливості клінічного ефекту та пластичної хірургії при одній-єдиній операції, що значно скорочує терміни реабілітації хворих. Вільна пересадка тканин з використанням мікрохірургічної техніки – надійний метод реконструктивної хірургії.

Для успішного проведення мікрохірургічних операцій потрібне обов’язкове використання операційного мікроскопа, спеціального інструментарію і шовного матеріалу.

У Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі 4 травня 2017 року Олег Дуда, онкохірург відділення голови та шиї, провів першу реконструктивну операцію з накладанням судинних мікроанастомозів.

Хворий К., 55 років, з діагнозом: рак лівого мигдалика ІІ ст. Стан після променевої терапії - рецидив. У хворого відновилась пухлина незважаючи на проведене лікування, що свідчить про біологічно агресивний перебіг хвороби.

Проведена операція: видалення пухлини ротоглотки з резекцією верхньої та нижньої щелеп. Селективної лімфодисекції шиї І, ІІ, Vрівнів. Пластика дефекту радіальним шкірно-фасціальним лоскутом передпліччя з накладанням судинних мікроанастомозів.

На сьогодні (6-й день після операції) у хворого післяопераційний період без ускладнень, забрано дренажі.

     

Проведення таких операцій у ЛДОРЛДЦ стало можливим завдяки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівські області», адже у рамках субпроекту окрім скринінгового та діагностичного обладнання придбано хірургічне обладнання: операційні столи "SCHMITZ" (Німеччина), світлодіодні операційні лампи та операційним мікроскоп «Carl Zeiss» (НІмеччина).

Також слід зазначити, що не обладнанням єдиним субпроект допомагає впроваджувати сучасні технології лікування та діагностики. Велике значення має навчання закордоном, у провідних клініках та інститутах Європи, зокрема у онкоклініці міста Гайдельберг (Німеччина), де такі реконструктивні операції проводяться кожного дня у кожному відділенні (мікроскоп є у кожній операційній).