Лікарні Рівненщини отримають сучасну діагностичну техніку

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Лікарні Рівненщини отримають сучасну діагностичну техніку

 

У рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА відбулося розкриття цінових пропозицій щодо закупівлі медичного обладнання для районних лікарень Рівненщини.
 
«Відбулося розкриття тендерних пропозицій щодо закупівлі обладнання для лікарень Рівненщини. Йдеться про придбання обладнання, яке суттєво підвищить рівень діагностики хвороб системи кровообігу. В більшості лікарень нашої області подібного устаткування до цього часу не було. Орієнтуючись на результати розкриття пропозицій, можу сказати, що ми маємо велику конкуренцію серед фірм, які подали заявки. На участь у торгах документи надіслали 7 компаній. Серед них – 5 українських та 2 іноземні», – розповів керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок.
 
Наразі Група впровадження проекту та Комісія з відбору приступає до оцінки представлених заявок. Після ретельного аналізу оберуть компанію, з якою підпишуть контракт щодо постачання медтехніки. Як правило, аналіз пропозицій та обрання переможця тендеру займає близько місяця. Усе залежить від кількості пропозицій і від їхньої якості.
 
«Оцінка відбувається за кількома критеріями. Перший етап оцінки – відповідність необхідним технічним характеристикам. Другий етап – співвідносність вимогам щодо досвіду роботи компанії на ринку, її фінансового обороту, кількості реалізованих аналогічних контрактів. Одним словом, це повинна бути фірма з високою кваліфікацією. Після того, як усі учасники тендеру отримали технічну та кваліфікаційну оцінку, відбувається порівняння цін. Контракт присудять тим, хто не лише виконає усі умови, але й запропонує найнижчу ціну», – зазначає керівник проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок.
 
В результаті тендеру техніку отримають 18 медичних закладів в Рівненській області: усі районні лікарні, Рівненська обласна лікарня та дві Рівненські міські лікарні. Ці «медичні обновки» встановлять у кардіологічних відділеннях і завдяки їм медики зможуть відслідковувати стан кровоносної системи пацієнта протягом доби. Крім цього, тредміл-тест дає змогу виміряти показники активності серця та тиск під час навантаження. Комбінація всіх діагностичних пристроїв дає змогу точно встановити діагноз на базі районних та міських медзакладів.
 
Разом з цим нагадаємо, що нещодавно в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України були закуплені сучасні УЗД-апарати та аналізатори кардіомаркерів, які також будуть передані до кардіологічних відділень районних та міських лікарень краю.

Фото