У новому серцево-судинному центрі Рівного провели першу тисячу операцій

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
У новому серцево-судинному центрі Рівного провели першу тисячу операцій
 
Близько тисячі операцій за дев’ять місяців провели лікарі Рівненського серцево-судинного центру, що відкрився у лютому 2018 року в рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». З обласного бюджету на облаштування приміщення кардіоцентру спрямували 2,7 мільйонів гривень. Вартість сучасного ангіографічного комплексу, який був придбаний на кошти проекту, склала більше  20 мільйонів гривень (720 тисяч доларів). 
 
Одним із завдань проекту на Рівненщині було створення серцево-судинного центру з графіком роботи 24/7/365 та оснащення його сучасним медичним обладнанням та виробами медичного призначення для проведення операційних втручань. Це завдання було виконано і на базі декількох відділень обласної лікарні відкрився серцево-судинний центр.
 
За словами завідуючої відділенням інтервенційної радіології обласної лікарні Лариси Черначук, раніше лікарям доводилося направляти пацієнтів до інших областей та столиці. Однак, завдяки відкриттю серцево-судинного центру, лікарі обласної лікарні мають змогу допомагати хворим на місці. Це особливо важливо в екстрених ситуаціях, коли допомога має бути надана пацієнту негайно.
 
«Нам вдалося значно знизити рівень летальності серед пацієнтів з інфарктом міокарда. Адже однією з ключових причин смертності при інфарктах вважається несвоєчасна діагностика та допомога. Завдяки закупленому в рамках проекту Світового банку та МОЗ України обладнанню, ми можемо вчасно та оперативно надавати допомогу. За дев’ять місяців, поки функціонує наш центр, лікарями обласної лікарні було проведено близько тисячі операцій з використанням ангіографічного комплексу. Серед них 387 стентувань, в тому числі 207 з гострим коронарним синдромом», –розповідає Лариса Черначук. 
 
Керівник групи впровадження субпроекту на Рівненщині Сергій Рибачок наголосив, що завдяки впровадженню проекту на Рівненщині вдалося не лише закупити сучасне обладнання для серцево-судинного центру, але й забезпечити постачання виробів медичного призначення, необхідних для проведення операцій.
 
«В межах реалізації проекту нами було закуплено близько 3000 одиниць витратних матеріалів для проведення операцій в рамках екстреної допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. В тому числі катетери, балони для ангіопластики, прилади для тромбоаспірації та майже 700 стентів. Причому усе обладнання та матеріали, що були закуплені в рамках проекту, мають надаватися пацієнтам безкоштовно», – каже Сергій Рибачок.
 
Разом з цим, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначає, що Рівненський серцево-судинний центр – не єдиний реперфузійний центр, що функціонуватиме в області по завершенню проекту. Керівництво Світового банку вже погодило відкриття аналогічного серцево-судинного центру в Сарнах за рахунок зекономлених під час реалізації проекту коштів.
 
«Відповідно до сучасних медичних протоколів для того, щоб уникнути небажаних наслідків, медична допомога при інфаркті має надаватися протягом двох годин. Зрозуміло, що доставити пацієнта з північних районів області до Рівного протягом цього часу надто складно, а часом і не можливо. Тому ми виступили з ініціативою відкрити аналогічний серцево-судинний центр в місті Сарнах. Цей центр буде обслуговувати пацієнтів з півночі області. І можу сказати, що керівництво Банку погодило таку ініціативу і ми розпочали процедуру закупівлі обладнання для цього центру», – розповідає начальник управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук.
 
Відкриття серцево-судинного центру значно зменшить показник летальних випадків від інфарктів на Рівненщині. А обладнання та матеріали, що були закуплені в рамках реалізації проекту, надаються пацієнтам безоплатно. Це дає можливість мешканцям Рівненщини вже зараз отримати доступні надсучасні технології, які рятують життя.

Фото