Районні лікарні Рівненщини отримають сучасне кардіологічне обладнання

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Районні лікарні Рівненщини отримають сучасне кардіологічне обладнання

Завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» обласне управління охорони здоров’я продовжує закуповувати кардіологічне обладнання для районних лікарень Рівненщини. Зокрема, сьогодні, в рамках реалізації проекту була підписана угода на постачання 19 кардіографів та обладнання для цілодобового Холтерівського моніторування

Нагадаємо, що одним з напрямків реалізації проекту Світового банку на Рівненщині є оновлення кардіологічного обладнання в усіх районних лікарнях області. Раніше ми вже повідомляли про закупівлю кардіоваскулярних сканерів, дефібриляторів-моніторів а також апаратів для експрес-визначення тропоніну, D-дімеру та інших кардіомаркерів. Сьогодні ж управління охорони здоров’я Рівненської ОДА підписало угоду на закупівлю 19 електрокардіографів та приладів для комбінованого добового Холтерівського моніторування.

«Якщо говорити простими словами, то прилад для Холтерівського моніторингу – це міні-комп’ютер, який кріпиться до пацієнта і протягом доби записує кардіограму та фіксує рівень артеріального тиску. На основі цих даних лікар може встановити більш точний діагноз, оскільки матиме показники за добу, а не за 3 хв. під час візиту пацієнта до лікарні», –  пояснює курівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок.

Разом з цим Сергій Рибачок відмічає, що раніше такого обладнання наші районні лікарні практично не мали.

Також, окрім приладів для Холтерівського моніторування кожна районна лікарня отримає електрокардіограф. А вже найближчим часом планується підписання угоди на придбання системи для проведення тредміл-тесту. Таким чином, буде реалізований один з компонентів проекту, а саме: буде проведено переоснащення кардіологічним обладнанням лікарень вторинного рівня.

Фото