Рівненщина закупила обладнання для лікування аритмій

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Рівненщина закупила обладнання для лікування аритмій

Завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» вже до кінця цього року наша область отримає унікальне обладнання для лікування аритмій шляхом радіочастотної катетерної абляції. Відповідну угоду про постачання цього обладнання підписали в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчука, закуплене обладнання дозволить лікарям нашої області проводити лікування серцевих аритмій без операцій на відкритому серці.

«Це передова технологія, якої раніше в нашій області не було і яка дозволяє без операцій на відкритому серці проводити лікування аритмій. Через судини до уражених ділянок серця подається електрод через який власне відбувається корекція імпульсів серцебиття і таким чином виправляється аритмія», – розповів Юрій Осіпчук.

У свою чергу керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок розповідає, що в рамках проекту закуповується не лише саме обладнання, але й відповідні електроди та провідники, що суттєво здешевить проведення катетерної абляції.

«Відповідно до підписаної угоди, компанія «Флауер» має поставити не лише систему для проведення абляцій, але й витратні матеріали для таких операцій. Зокрема, 30 електродів для проведення РЧ абляцій, а також 45 електродів для проведення електрофізіологічних досліджень серця. Згідно правил закупівлі компанія має три місяці, аби усе закуплене обладнання поставити та запустити в роботу», – розповів Сергій Рибачок.

Він також додав, що відповідно до угоди компанія «Фрауер» після встановлення обладнання має провести навчання для лікарів, що будуть працювати на ньому.

Фото