На Рівненщині обмінюються успішним досвідом лікування інфарктів

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На Рівненщині обмінюються успішним досвідом лікування інфарктів

В межах реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» була проведена восьма медична конференція, під час якої провідні кардіологи області обговорили перспективи розвитку галузі на Рівненщині. Також під час конференції були презентовані проміжні результати реалізації проекту Світового банку.

Зокрема, з презентаціями про стан лікування серцево-судинних захворювань виступили завідувач обласного кардіологічного центру, експерт з питань кардіології Лариса Верещук та інтервенційний кардіолог Рівненської обласної лікарні Юрій Бурдаш. Про хід реалізації ж проекту Світового банку розповів керівник групи впровадження проекту на Рівненщині Сергій Рибачок.

Так, за його словами, за час реалізації проекту наша область змогла суттєво покращити матеріальне становище кардіологічних відділень лікарень області.

«Завдяки проекту Світового банку нам уже вдалося оновити кардіологічне обладнання в обласній, районних та міських лікарнях, закупити автомобілі швидкої допомоги, провести навчання понад тисячу медичних працівників, розробити електронний реєстр пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання та багато іншого. Та головне, – це відкрити сучасний серцево-судинний центр, що вже більше року працює на базі обласної лікарні», – розповів Сергій Рибачок.

Успішний досвід та позитивний результат, який демонструє Рівненський серцево-судинний центр, надихнув представників Світового банку та обласного управління охорони здоров’я до розширення меж проекту та створення, аналогічного рівненському, серцево-судинного центру в Сарнах.

«За неповних півтора роки у рівненському серцево-судинному центрі провели майже 2000 операцій, в тому числі більше 400 невідкладних операційних втручань, коли життя пацієнта було під загрозою. Тому група консультаційної підтримки субпроекту спільно з управлінням охорони здоров’я клопотали перед керівництвом Світового банку про створення такого ж центру в Сарнах. Ми отримали погодження і наразі тривають роботи з підготовки приміщення та закупівлі медичного обладнання. Зокрема уже підписано угоду з німецькою компанією AFS Medizintechnik на постачання ангіографічного комплексу», – поінформував Сергій Рибачок.

Також група консультантів наразі працює над реалізацією будівельного компоненту проекту та закупівлею кардіологічного обладнання дляамбулаторій області. Також вже підписана угода на закупівлю унікального для Рівненщини обладнання для лікування аритмій.

Про позитивні результати впровадження проекту говорили й лікарі. Так, експерт з питань кардіології Рівненщини Лариса Верещук відмітила позитивну динаміку зменшення смертності від інфарктів, що наразі спостерігається в нашій області.

«Завдяки проекту Світового банку у нас збільшилося забезпечення районів, забезпечення міської та обласної лікарень, підвищилася кваліфікація лікарів. Завдяки чому нам вдалося зменшити інвалідність та смертність від хвороб систем кровообігу», – резюмувала Лариса Верещук.