Цілодобова «швидка» під шкірою

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Цілодобова «швидка» під шкірою 
 
27 липня у Волинській обласній клінічній лікарні 56-річному волинянину, який страждає на пароксизмальну шлуночкову тахікардію, зробили операцію з імплантації 2-камерного кардіовертера-дефібрилятора під шкіру. 
 
«У даного пацієнта були наявні приступи серцебиття шлуночкової тахікардії із частотою 247 ударів за хвилину з втратами свідомості. Фактично, це дорівнює смерті, якщо його не дефірбилювати і не провести невідкладні реанімаційні заходи. Встановлений під шкіру кардіовертер-дефібрилятор, сам «реанімує» пацієнта. Це, фактично, швидка допомога, круглий рік і цілодобово з собою. Пристрій виявляє наявність аритмії і проводить лікування електричним струмом», – розповідає завідувач відділення електрофізіологічних досліджень серця Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуп.
 
Операцію проводять під місцевою анестезією. Зазвичай, вже наступного дня людину виписують додому. Пристрій працює на літієвій батареї, тому може відслужити 5-7 років залежно від кількості спрацювань. Він може нанести близько 120 шоків (ударів струмом), тобто 120 разів фактично врятувати життя. Після цього його треба замінити.
 
Завдяки спільному зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» у Волинській області, волинянин отримав  безкоштовно пристрій, вартість якого складає понад 170 000 грн (6,5 тисяч доларів),. Він сплатив лише за розхідні матеріали (нитки-голки, катетери тощо). Раніше подібні операції проводилися повністю за власні кошти пацієнтів. 
 
Загалом, в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» було закуплено 4 двокамерні кардіовертера-дефібрилятора. Чотирьох волинян, які безкоштовно отримають ці дорогі пристрої, обрали з числа тих, хто перебуває у найбільш критичному стані. 
 
На жаль, забезпеченість відповідними пристроями недостатня. Так, в Україні встановлюють 1-2 кардіовертери-дефібрилятори на мільйон населення щорічно, тоді як у Європі цей показник – у сто разів вищий. У Волинській обласній клінічній лікарні, наприклад, минулоріч встановили лише 3 таких прилади. А хворих, які потребують імплантації лише у Волинській області – близько сотні.   
 
Варто зазначити, що у рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області», який втілюється за підтримки Світового банку та Міністерства охорони здоров'я, для Волинської обласної лікарні вже закупили низку високоякісних клапанів та оксигенаторів. Незабаром встановлять апарат штучного кровообігу, ангіограф та УЗД-апарати експертного класу. Нещодавно у медзакладі обладнали рентген-операційну.
 
«Проект працює для пацієнтів, подовжує їхні життя. Волинська обласна лікарня отримає дуже серйозне медичне обладнання експертного класу в рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ. Це високі технології, які, завдяки проекту, доступні нам вже зараз», - зазначає начальник обласного управління охорони здоров'я Ігор Ващенюк. 
 
Загалом у 2018 році Волинська обласна лікарня, згідно з умовами впровадження субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області», отримає медичного обладнання і розхідних матеріалів на майже 42 мільйони гривень. 

Фото