У Ковельській районній лікарні запрацював ангіограф

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
У Ковельській районній лікарні запрацював ангіограф 
 
У центральній районній лікарні Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання (МТМО) запрацювала сучасна  рентген-ангіографічна система виробництва Canon (Toshiba). Надсучасне обладнання для Ковельського медзакладу, вартістю 600 тис доларів США, було придбано за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Волинській області.
 
Головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук зауважив, що ця техніка дозволить проводити своєчасну діагностику серцево-судинної й судинно-мозкової патологій і за короткий проміжок часу визначити локалізацію та обрати правильний метод подальшого лікування. Мешканці Ковеля та найближчих районів зможуть робити коронографії на новому ангіографі безоплатно. 
 
«Ангіограф – це можливість проведення високотехнологічних оперативних втручань та досліджень з контрастом під рентгенівським контролем всіх органів і систем організму, а також рентгенохірургічних втручань при наданні невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострими коронарними синдромами, інфарктом міокарду, кардіогенним шоком та іншою життєво загрозливою кардіологічною патологією. І встановлення цієї техніки у медзакаді, що входить до Ковельського госпітального округу, де отримуватимуть медичну допомогу понад 374,9 тисячі волинян, не розкіш, а вимога часу», – наголосив Олег Самчук.
 
Очікуване завантаження ангіографа: проведення коронарографії, ангіографії судин різних органів – 720-840 чоловік на рік та  проведення стентувань приблизно 200 осіб у рік. На ангіографі працюватимуть чотири заздалегідь підготовлені фахівці, які неодноразово проходили навчання і стажування у спеціалізованих медичних закладах Києва.  
 
«В рамках проекту було закуплено три ангіографи. Один із них сьогодні представлений у Ковелі, два будуть встановлені у Луцькій міській лікарні та Волинській обласній клінічній лікарні. Встановлення ангіографа саме у Ковелі важливий для нас крок з кількох причин. По-перше – це територіальна доступність: чим раніше проведено розкриття судини (стентування), тим кращий ефект. А Ковель знаходиться у географічному центрі області. На жаль, до Луцька деяких пацієнтів із гострими станами не встигали доставляти вчасно через віддаленість висококваліфікованої допомоги. Адже раніше такі технології були доступні лише в Києві, а згодом в Луцьку, а тепер вони доступні і у Ковелі. Спільний проект Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» – це серйозна інвестиція в конкурентноздатність наших закладів охорони здоров'я», –  розповів начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк.
 
На відкриття ангіографу у Ковелі завітав і заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. Він підкреслив, що нововведення у лікарні – це заслуга усіх, хто тим чи іншим чином долучився до того, аби проект став реальністю.
 
«Розвиток реперфузійних центрів вже 2 роки є одним з пріоритетних напрямів уряду та МОЗ України. Ця програма показує свої результати, так у 2017 році  вдалось врятували на 420 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда більше в порівнянні з 2015 роком. Завдяки спільним зусиллям: міністерства, місцевої влади, керівників лікарень, медиків, будівельників і усіх небайдужих громадян,  ми маємо можливість розбудовувати реперфузійні центри в регіонах та рятувати життя  більшій кількості пацієнтів з гострим інфарктом міокрада безкоштовно і за сучасними стандартами», – зазначив Олександр Лінчевський. 
 
Для розміщення та функціонування новітньої апаратури підготовлено  спеціальне приміщення. Кошти на ремонтні роботи та вентиляційну систему були виділені з міського бюджету – це  майже чотири мільйони гривень.
 
«Ковельське МТМО – це центр госпітального округу і необхідність ангіографа, придбаного за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України, для нашого міста є першочерговою. Адже наш госпітальний округ обслуговуватиме понад половину населення Волинської області. Я не мав жодних сумнівів щодо співфінансування цього проекту. Для мене цінність життя наших містян та мешканців найближчих районів області є пріоритетом», – зазначив міський голова Ковеля Олег Кіндер. 
 
Варто зазначити, що згідно зі статистичними даними за 2017 рік, основна частка усіх смертей, зафіксованих в Ковельському районі, припадає на хвороби системи кровообігу, які у загальній структурі смертності займають понад 77%.  Висока смертність від серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, зростання інвалідності потребує покращення рівня діагностики та лікування. Тому доцільність впровадження нових технологій  у їхньому лікуванні, зокрема комп’ютерної ангіографії, беззаперечна. І саме тому пріоритетним напрямком спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Волинській області було обрано лікування та профілактика саме серцево-судинних захворювань. 

Фото