У Луцьку робитимуть унікальні операції на судинах серця та головного мозку

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
У Луцьку робитимуть унікальні операції на судинах серця та головного мозку
 
У Волинській обласній клінічній лікарні (ВОКЛ) 4 грудня ввели в експлуатацію сучасний ангіограф, який дозволяє проводити широкий спектр хірургічних втручань навіть на найменших судинах, в тому числі і судинах головного мозку.
 
Ангіографічна система Philips була придбана за кошти субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Вартість обладнання – понад 600 тисяч доларів США. Облаштування операційної з ремонтом та меблями обійшлося лікарні додатково у 2,5 млн гривень, що були виділені з місцевого бюджету.
 
Новий ангіограф – у трійці найдорожчого устаткування, яким користуються у Волинській обласній клінічній лікарні. 
 
«На цьому обладнанні щоденно проводитимуть не менше 45 ендоваскулярних втручань, як з діагностичною, так і з лікувальною метою. Новий апарат відноситься до обладнання преміум-класу і за його допомогою можна робити унікальні операції. Можу вас запевнити, що аналогів нашій ангіографічній установці в Україні немає», — переконує головний лікар медзакладу Іван Сидор. 
 
Новий ангіограф має досить високу роздільну здатність, що дозволяє візуалізувати найдрібніші судини людського організму – головного мозку, серця, нирок, печінки, верхніх та нижніх кінцівок. Будь-яке оперативне втручання відбувається під рентген-контролем, щоб променеве навантаження було мінімальним для пацієнта та лікаря. А завдяки безперебійній системі електропостачання операцію можна завершити навіть якщо зникне світло.
 
«Особливістю апарата є те, що ми можемо побачити судини у 3D об'ємі. Зокрема, за допомогою 3D-реконструкції можна максимально точно зайти катетером у необхідні судини головного мозку і запломбувати аневризму. Мало хто в Україні робить такі рідкісні операції», — розповідає завідувач відділення інтервенційної радіології №2 Волинської обласної клінічної лікарні Юрій Легкодух. 
 
На новому апараті працюватиме 8 лікарів, які займаються ендоваскулярною хірургією. Вони пройшли необхідні навчання аби досконало опанувати всі функції цього обладнання. Усі оперативні втручання, які проводитимуться на новому ангіографі, будуть безоплатними для пацієнтів.
 
Варто зазначити, що окрім цього, для медичних закладів первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Волинській області, вже було придбано обладнання та розхідних матеріалів на суму понад 100 мільйонів гривень. Тому пацієнти зможуть отримувати більш якісні та доступні послуги не тільки в стаціонарі, а і на амбулаторному рівні.
 
Також у рамках проекту передбачено реконструкцію/капітальний ремонт 33 приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, аби медики працювали, а громадяни змогли отримувати медичні послуги в сучасних та гарних умовах.

Фото