У Рожищі на Волині запрацювала нова амбулаторія

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

У центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Рожища, що в Луцькому районі Волинської області, відтепер працюють дві амбулаторії. Нова амбулаторія №2 відкрилась 6 грудня на вулиці Мазепи. Реконструкцію та обладнання приміщення здійснено в рамках  субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» – спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Директор Рожищенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Леся БАСАЛИК:  «Із відкриттям у місті другої амбулаторії якісні медичні послуги стали доступнішими не лише для рожищенців, а й для мешканців прилеглих сіл Копачівської та Доросинівської громад, де наразі немає своїх амбулаторій. Із цим районом міста, де розташована амбулаторія №2, зручне транспортне сполучення, тож відвідувачів – і дорослих, і дітей, – уже немало. За перші три дні тут побувало 350 пацієнтів. Приємно, що ми пропонуємо їм чудові умови перебування у закладі, і зокрема – умови праці для лікарів та персоналу. Лікарі мають усе необхідне обладнання й прилади – тонометри, глюкометри, ваги, зокрема дитячі, а також тести: на вагітність, гепатит, тропонін – для своєчасної діагностики передінфарктних станів. Є кабінет лабораторних досліджень, де виконують належний для амбулаторії спектр основних аналізів. Працює пункт вакцинації і кабінет для проведення ПЛР-тестування на коронавірус. Ще плануємо відкрити в амбулаторії й аптеку. Так ми забезпечимо максимум потреб пацієнтів у послугах сімейної медицини європейського зразка. Враховуючи також низку дистанційних послуг, які вже надаються в електронному форматі – і направлення до лікарів, і виписування рецептів, і е-лікарняні.

Нам пощастило стати частиною спільного проєкту МОЗ України та Світового банку, за кошти якого реконструйовано приміщення для нової амбулаторії та закуплено усе необхідне обладнання, бо самотужки виділити такі кошти місто не мало змоги. Ми отримали результат, яким варто пишатися. Перше, на що звертають увагу відвідувачі, – в амбулаторії тепло, світло і просторо, є зали очікування і рецепція, де кожного зустрінуть і проконсультують з будь-яких організаційних питань».

В амбулаторії №2 Рожищенського ЦПМСД працюватимуть два педіатри й чотири сімейні лікарі, які зможуть обслуговувати близько 9 тисяч пацієнтів. І вже зараз два педіатри і два сімейні лікарі мають 5 850 підписаних декларацій.

Зауважмо, що це приміщення спеціально облаштоване під медичний заклад. Тут просторі кабінети і коридори, що важливо для дотримання карантинних норм. Є додатковий вхід у окрему маніпуляційну, де робитимуть щеплення дітям, тож вони не перетинатимуться із хворими, які чекають прийому лікаря. Створені відповідні умови для людей з інвалідністю – є тактильні доріжки, пандуси, спеціально обладнані санвузли. 

Фото