На 18% більше життів рятують на Закарпатті завдяки новим ангіографам

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
На 18% більше життів рятують на Закарпатті завдяки новим ангіографам
 
Минулого року лікарі у Закарпатській області провели 730 стентувань та 1859 коронарографій. Це на 20% і 12% більше ніж у 2017 році. За цими цифрами - десятки людей з хворобами серця і судин у критичному стані, яких вдалося врятувати завдяки сучасним методам діагностики та лікування.
 
Доступ до сучасного лікування серцево-судинних захворювань в Закарпатській області поліпшився в тому числі й завдяки придбанню новітнього медичного обладнання у рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Закарпатській області.
 
За кошти проекту придбали дві ангіографічні системи. Наприкінці 2017 року  новий ангіограф запрацював у рентгенхірургічному відділенні Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру (м. Ужгород). У 2018 році -  у відділенні інтервенційної кардіології Хустської районної лікарні (Закарпатська область). З моменту запуску лікарі провели 718 ангіографічних втручань і врятували методом стентування понад 270 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.
 
Лікарня у Хусті стала першим районним центром України, де пацієнтам з гострим інфарктом міокарда надається медична допомога на найвищому європейському рівні - а саме за допомогою стентування, яке є найвищим стандартом лікування інфаркту у всьому світі.

Фото