Дев'ять нових "швидких" рятуватимуть життя закарпатців

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

У п’ятницю  у переддень свята Дня медичного працівника Закарпаття отримало дев’ять новеньких машин швидкої допомоги. Ключі від автомобілів медикам вручили голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіста директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович. Найближчими днями «швидкі» поїдуть у дев’ять районів області – Хустський, Міжгірський, Свалявський, Мукачівський, Тячівський, Перечинський, Рахівський, Воловецький та Іршавський.
- Всі автомобілі мають повний привід, оснащені відповідним обладнанням і обслуговуватимуть пункти постійного базування бригад екстреної медичної допомоги ЗТЦЕМД в Драгові, Новоселиці, Поляні, Чинадієві, Дубовому, Тур’ї-Реметах, Ясінях, Нижніх Воротах та Довгому, – зауважив керівник медиків області Володимир Маркович – Ці населені пункти розташовані на високогір’ї, тому потребують медичний транспорт із підвищеною надійністю та прохідністю.

Автомобілі закуплені в рамках реалізації спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей в Закарпатській області», який передбачає проведення низки заходів на покращення якості надання кардіологічної допомоги в краї. Як зауважила консультант з управління субпроектом Анна Романко, найближчим часом в область надійдуть ще 13 нових «швидких». Загалом завдяки реалізації проекту Закарпаття отримає 22 нові «швидких» CitroenJumper(6 автомобілів класу «С» та  16 - класу «В») на загальну суму 1 748 300 доларів США. 

Головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман Соскида відзначив, що завдяки реалізації субпроекту в області вже цьогоріч в м. Хуст запрацює нова катетеризаційна лабораторія.  А завдяки оновленню автопарку високопрохідних автомобілів екстреної медичної допомоги вдасться оперативно доставляти хворих з гострим коронарним синдромом до медичного закладу у період т.зв. «терапевтичного вікна». Відомо, що своєчасно  проведені медичні маніпуляції (стентування, ангіографія тощо) дозволяють уникнути ускладнень при інфаркті міокарду.   

Фото