Не тільки діагностує, але й моделює

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

На унікальному сучасному діагностичному обладнанні пройшли навчання фахівці з ультразвукової діагностики та лікарі-кардіохірурги Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Апарат вартістю у 120 тисяч євро придбано урамках реалізації спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей в Закарпатській області», який передбачає проведення низки заходів на покращення якості надання кардіологічної допомоги в краї.

    Новий ехокардіоскопічний апаратекспертного класу з черезстравохідним датчиком, 3 Dдатчиком та двома внутрішньосудинними датчиками дозволяє не тільки обстежувати серце та клапанний апарат в об’ємному 3 Dта 4 Dзображенні, але й проводити внутрішньосерцеві та внутрішньосудинні дослідження. Причому, нове обладнання може працювати в парі з ангіографом та комп’ютерним томографом, що надає додаткові можливості для сумісного моделювання зображення. Це дозволить на якісно новому рівні оцінювати морфологію серця, його анатомічну будову. 

Серед особливостей нового УЗД-обладнання -  можливість проведення внутрішньо-серцевого та внутрішньо-судинного ультразвукового обстеження під час кардіохірургічних оперативних втручань при  лікуванні аритмій, встановлення оклюдерів  (спеціальних пристроїв для закриття передсердної перегородки) та проведення низки інших інвазивних досліджень та маніпуляцій.

Новий апарат розширює діагностичні можливості не тільки лікаря-УЗІста, але й кардіохірургів, адже як мобільне обладнання може використовуватися в операційній під час низки інвазивних втручань на серці та судинах.

Медики відзначають, що такого класу устаткування чи не єдине в Україні.

Довідково:

Відомо, що хвороби серця належать до найбільш небезпечних і непередбачуваних патологій. Для їх лікування потрібна ретельна діагностика. Чим раніше буде розпочато лікування, тим менше ризик розвитку небезпечних ускладнень. Ехокардіографія з успіхом застосовується в сучасній кардіології, дозволяючи вчасно встановлювати діагноз і починати ефективні лікувальні заходи.Обстеження допомагає оцінити товщину та рухливість серцевого м,яза, структуру та роботу клапанів, виявити вади серця, пухлини та тромби, виміряти зону враження після перенесеного інфаркту. Ехокардіографія показана при ішемічній хворобі серця, болях в області серця, вродженних або набутих вадах серця. Приводом для його проведення можуть бути зміни на електрокардіограмі, шуми в сердці, порушення ритму, гіпертонічна хвороба, наявність ознак серцевої недостатності.

Фото