Інвестиція в здоров’я закарпатців

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

Закарпаття - одна з восьми областей країни, які виграли конкурс і беруть участь у  реалізації субпроекту Світового Банку  «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». В нашій області проект спрямований на покращення медичної допомоги та посилення боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Про те як втілюється цей проект в Закарпатті розповіли під час брифінгу Іван ГУШТАН – заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, консультант з управління субпроектом  Ганна РОМАНКО та головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман СОСКИДА .

 «Саме захворювання серця та судин є найпоширенішими та однією з найчастіших причин смертності в усьому світі та в Україні. 68% дорослого населення страждають на ці патології. І наша область – не виключення. Майже 631 тисячаосіб в нашому краї мають серцево-судинні захворювання. Тільки минулого року ці хвороби забрали життя понад 8,5 тисяч закарпатців, - зазначила Ганна Романко. Для того щоб змінити ситуацію, підвищити своєчасність та якість надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними хворобами в області з вересня 2015 року реалізується субпроект Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Проект передбачає проведення низки робіт та заходів які торкаються всіх рівнів:  від первинної ланки та екстреної медичної допомоги до другого та третього рівня. Для втілення проекту Світовий банк надає біля  6,5 млн. доларів. Також в рамках  проекту фінансово долучається і місцевий бюджет  - розмір нашого внеску 729,5 тисяч доларів».

«В рамках проекту вже закуплено 22 повнопривідні автомобілі Citroen Jumper, ехокардіоскопічний апарат з черезстравохідним датчиком, 2 автоклави, два агіографічних апарати, 200 глюкометрів, сучасний рентген-апарат та інше устаткування та обладнання. Також проведено ремонтні роботи в реанімаційному відділенні ЗОККД та відділенні інтервенційної кардіології, інтенсивної терапії, анестезіології та реанімації Хустської райлікарні. Пройшли навчання та підвищили свою кваліфікацію 1 206 працівників екстреної медичної допомоги та первинної ланки, стажувались за кордоном п’ятеро інвазивних кардіологів, кардіохірургів та організаторів охорони здоров’я.  Школи здоров’я розпочали освітню роботу в амбулаторіях сімейної медицини. Все це - задля підвищення своєчасності та якості надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями.» - підсумував заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Іван Гуштан. І додав, що найближчим часом в рамках проекту буде ще закуплено низку додаткового обладнання для діагностики та лікування наших краян.   

На сьогодні в Закарпатті реперфузійні процедури здійснюються тільки в Ужгороді в обласному кардіологічному диспансері. Але із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта до обласного центру – проблемно. Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них. І вже  найближчим часом в області запрацює ще одна катетеризаційна лабораторія. Тепер вже  на базі Хустської районної лікарні. Це дозволить своєчасно (в рамках терапевтичного вікна) доставляти пацієнта з гострим інфарктом міокарду до медичного закладу, де буде проведено відновлення кровотоку у судинах.  

 

Фото